AKTUALNOŚCI

0

Rok szkolny 2016/2017

Profilaktyka z Teatrem ” Maska” z Krakowa.

W dniu 09 grudnia 2015 r. na zaproszenie naszej szkoły przyjechał Teatr Maska z Krakowa z dwoma spektaklami profilaktycznymi, przeznaczonymi dla różnych grup wiekowych. Widowisko ” Misio Tulisio” – bajka o przyjaźni i tolerancji. Natomiast drugi spektakl ” Autostrada do piekła” – dotyczący zagrożeń związanych z zażywaniem narkotyków i dopalaczy. W imprezie uczestniczyli wszyscy uczniowie szkoły.  Głębokie treści przekazane w formie zabawy zapewne na długo zapadną w pamięć młodych widzów.

Joanna Szlachta

Dzień Edukacji Narodowej

13 października uczennice oraz uczniowie naszej szkoły przygotowali pod opieką p. A. Kalbarczyk oraz p. M. Sobiech koncert życzeń z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Po koncercie wręczono pracownikom szkoły, nauczycielom róże i laurki.

Dzień Krawata

30 września w naszej szkole był obchodzony  Dzień Krawata. Każdy uczeń musiał mieć założony krawat albo muchę. W nagrodę był nie pytany na lekcji.

p1010804 p1010808 p1010810 p1010798

Już wybrzmiał pierwszy dzwonek

Rok szkolny 2015/2016

          Zaelektryzowani 

   31 marca przyjechali do naszej szkoły animatorzy z formacji ,,Zaelektryzowani”. Przeprowadzali oni eksperymenty z dziedziny biologii, chemii oraz fizyki w bardzo humorystyczny sposób. Wszystkim uczniom podobały się te lekcje i aktywnie w nich uczestniczyli.

          Pierwszy Dzień Wiosny

   23 marca świętowaliśmy „Pierwszy Dzień Wiosny”. Na początku odbyło się rozstrzygnięcie konkursów związanych z „Tygodniem grzeczności”. Najgrzeczniejszymi klasami okazały się: kl. I, V i III gimnazjum. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne nagrody.  Następnie uczniowie udali się do klas przygotować plakaty oraz przebrać się w stroje zwierząt. Po godzinie wrócili na salę gimnastyczną i zaprezentowali swoje prace. Po tej części przeszliśmy do konkursów. Dotyczyły one ekologii. Dzięki nim młodzież sprawdzała swoją wiedzę, dodatkowo się kształciła, ale również doskonale bawiła. Inne natomiast sprawdzały ich sprawność fizyczną oraz precyzję. Z uśmiechem na twarzach wykonywali wszystkie zadania, a ich koledzy i koleżanki głośno im dopingowali. Na końcu jury ogłosiło wyniki. W kategorii klasy podstawowej I miejsce zajęła klasa: VI, zaś w kategorii gimnazjum klasa III.

 

          Tydzień grzeczności

   W dniach od 14 do 18 marca w naszej szkole przeprowadzony został „Tydzień grzeczności”. Każdego dnia uczniowie mieli do wykonania różne zadania związane z kulturą. Poczynając od nagrania filmu pt. „Co to jest dobre wychowanie?” z udziałem najmłodszych, a kończąc na układaniu rymowanek i dyktandzie, wszyscy aktywnie uczestniczyli w tejże akcji. W poniedziałek chłopcy musieli pamiętać o tym aby przepuszczać dziewczęta w drzwiach, a wszyscy wchodzący o tym iż wychodzący mają pierwszeństwo. Wtorek był dniem „magicznych słów”. Uczniowie wykonywali również tematyczne plakaty. W środę każda z klas układała własny kodeks uprzejmości, był też typowany najkulturalniejszy uczeń w szkole. W ten dzień klasa VI zaprezentowała wcześniej przygotowaną akademię pt. „Kultura i szacunek tworzą twój wizerunek”. Czwartek to dzień elegancji. W ostatnim dniu klasy I-III układały rymowanki, natomiast gimnazjum oraz klasy IV-VI pisały dyktando. W środę, 23 marca obyło się podsumowanie i prezentacja wykonywanych działań w ciągu całego tygodnia.

 

          Bezpieczne ferie

   10.02.2016 r. w związku ze zbliżającymi się feriami uczniowie oglądali pokaz, który został zaprezentowany przez uczennice gimnazjum. Tematem prezentacji były „Bezpieczne ferie”. Młodzież obejrzała również krótki odcinek „Misia Uszatka”. Był on dość zabawny, ale pouczający. Mamy nadzieję, że wychowankowie zapamiętali przestrogi i bezpiecznie spędzą zimowy wypoczynek.

          Dzień Gofra

   W tłusty czwartek, 4 lutego 2016 r. tak jak w ubiegłym roku uczniowie klasy III gimnazjum zorganizowali w naszej szkole „Dzień Gofra”. Każda klasa, nauczyciele jak i pracownicy szkoły świętowali razem z nami. Od samego rana bardzo długie kolejki ustawiały się przed sklepikiem, aby zakupić gofry z wieloma dodatkami m.in. bitą śmietaną, cukrem pudrem, kolorową posypką czy dżemem. W całej placówce unosił się piękny zapach.

         

           Dzień Bezpiecznego Internetu

03.02.2016 r. wszystkie klasy zebrały się na sali gimnastycznej, by przypomnieć sobie o korzyściach jakie płyną z dostępu do Internetu, jak również o zagrożeniach, na jakie musimy szczególnie uważać. Nasi koledzy z klasy 5 w zabawny, aczkolwiek pouczający sposób przedstawili co może się stać, kiedy zapomnimy o otaczającym nas świecie i uzależnimy się od komputera.

 

         

          Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

   10.01.2016 r. sześciu wolontariuszy z Gimnazjum nr 4 w Bobrownikach wraz z opiekunami p. A. Królik oraz p. A. Kalbarczyk wyszło na ulice naszej miejscowości. Zbierali oni pieniądze w szkole jak i przed kościołem na 24. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku dochód przeznaczony będzie na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów.

Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy.

          Święta Bożego Narodzenia

   22 grudnia 2015 r. całą naszą szkołę ogarnął świąteczny nastrój. Uczniowie przygotowali uroczyste wigilie. Na stołach gościły wigilijne potrawy, w tle leciały kolędy, panował miły i spokojny nastrój. Młodzież oraz nauczyciele i pracownicy złożyli sobie życzenia i podzielili się opłatkiem. Po szkole wędrowali również kolędnicy, którzy prosili o rozmaite dary.

Na koniec wszyscy zeszli na salę gimnastyczną gdzie najmłodsi przedstawili jasełka. Dyrektor wraz z p. A. Kalbarczyk przyznał również drobne nagrody oraz dyplomy w konkursie na „Najpiękniejszy Stroik Bożonarodzeniowy”.

          Mikołajki

   6 grudnia 2015 r. w ZPO w Bobrownikach świętowaliśmy Mikołajki. Św. Mikołaj wraz ze swoimi pomocnicami częstował cukierkami wszystkich, których spotkał. W młodszych klasach rozdawał zaś prezenty. W gimnazjum to uczniowie obdarowywali się nawzajem małymi upominkami. Był to bardzo radosny dzień.

 

         

          Jabłka w naszej placówce

27 listopada uczniowie oraz pracownicy naszej szkoły otrzymali po skrzynce pełnej jabłek. Owoce przekazali sadownicy, którzy mieli problem z ich zbytem. Jabłka są soczyste i pyszne, każdy ucieszył się z otrzymanego prezentu.

 

 

          Narodowe Święto Niepodległości

10 listopada w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Uczniowie przypomnieli o wydarzeniach sprzed 97 lat recytując wiersze oraz śpiewając pieśni patriotyczne. 11 listopada wszyscy wzięli udział w uroczystej mszy. Uczniowie złożyli wieńce oraz zapalili znicze przy pomnikach znajdujących się w naszej okolicy.

 

           

          Sesja Dzieci i Młodzieży gminy Ryki 

   Dnia 19.10.2015r w Zespole Placówek Oświatowych odbyła się uroczysta Sesja Dzieci i Młodzieży Gminy Ryki. W sesji udział wzięli przedstawiciele Rady Gminy w Rykach. Swoją obecnością zaszczycili nas Burmistrz  Miasta i Gminy Ryki – Jarosław Żaczek, jego zastępca pani Magdalena Woźniak.

Sesję poprowadziły uczennice kl. III gimnazjum Natalia Połowska i Daria Rus. Obecne były również delegacje szkół gimnazjalnych z naszej gminy –  ZPO w Leopoldowie, ZSO nr 1 w Rykach, ZSO nr 2 w Rykach.

Tematem przewodnim sesji było „Wsparcie samorządu lokalnego dla tworzenia nowych miejsc pracy dla młodych”. Młodzież z Bobrownik przygotowała prezentację multimedialną, a przedstawiciele pozostałych szkół prezentowały swoje stanowisko w formie wypowiedzi. W trakcie obrad nastąpiła krótka przerwa, podczas której przybyli goście skorzystali ze słodkiego poczęstunku. W toku dyskusji zabrali głos Pani Magdalena Woźniak oraz Radni Gminy m. in. Sylwia Gogacz, Ryszard Bieńczyk, Jarosław Szlendak. Pieczę nad sesją sprawował dyrektor ZPO w Bobrownikach p. Wojciech Filipek wraz z samorządem uczniowskim.

Sesja była bardzo owocna. Wszyscy uczestnicy przygotowali dobre merytoryczne wystąpienia. Na koniec głos zabrała przewodnicząca Rady Gminy pani Dorota Wesołek, która podziękowała uczennicom za należyte poprowadzenie obrad i poczęstowała cukierkami przybyłą młodzież .

Dziękujemy za powierzenie nam zaszczytnej funkcji przeprowadzenia sesji. Podziękowania kierujemy również do wszystkich przybyłych gości.

 

          Dzień Edukacji Narodowej

13 października uczennice oraz uczniowie naszej szkoły przygotowali pod opieką p. A. Kalbarczyk oraz p. K. Piątka akademię z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie podziękowali nauczycielom jak i pracownikom szkoły za trud włożony w ich pracę. Po uroczystości wręczono przepiękne róże i złożono życzenia.

                   

          Bieg na 6 łap                   

19 września uczennice gimnazjum wzięły udział w „Biegu na 6 łap” organizowanym przez Schronisko dla zwierząt w Puławach. Celem akcji było uświadomienie ludziom, że psy ze schroniska niczym nie różnią się od tych, które mieszkają w naszych domach.

Dziewczyny spędziły miło czas wyprowadzając jednego z psiaków.

 

 

          Sprzątanie świata     

   18 września uczniowie naszej placówki z wychowawcami sprzątali wyznaczone wcześniej tereny. Młodzież i dzieci posprzątali m.in. rejony rekreacyjne nad Wieprzem oraz teren wokół szkoły.

 

          Spotkanie z policjantami

11 września w naszej szkole uczniowie uczestniczyli w spotkaniu z policjantami z KPP w Rykach. Pogadanki, prelekcje, prezentacje multimedialne i quizy miały na celu uwrażliwienie uczniów na zachowanie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Młodzież zadawała wiele pytań, na które policjanci z chęcią odpowiadali.

 

Rok 2014/2015

Dzień Gofra

5 marca 2015 r. uczniowie klasy II gimnazjum zorganizowali w naszej szkole Dzień Gofra. Od samego rana można było kupić przepyszne gofry z wieloma dodatkami m.in. bitą śmietaną, różnokolorową posypką czy dżemem. W całej placówce unosił się piękny zapach, który wabił mnóstwo łasuchów. Kolejki były bardzo długie i wszyscy bardzo dobrze odebrali to wydarzenie.

Saperzy

4 marca 2015 r. mieliśmy zaszczyt gościć saperów z jednostki wojskowej w Dęblinie. Panowie przygotowali dla uczniów prezentację oraz pogadankę, w której informowali ich czym się zajmują. Przestrzegali również, aby w razie znalezienia niewypału bądź niewybuchu zachować ostrożność i zawiadomić osoby dorosłe oraz ich oddział. Opowiadali jak niebezpieczny jest wybuch takich materiałów. Pokazywali również groźne znaleziska, zbrojenia oraz sprzęt stosowany podczas rozminowywania.

Tematy projektów edukacyjnych w kl. II gimnazjum w r. szk. 2014/2015:

„Znaczenie imion. Co moje imię mówi o mnie?” – z języka polskiego

„Sawanna afrykańska, a sawanna australijska.” – z geografii

„Znikające zawody na polskim rynku pracy” – z wiedzy o społeczeństwie

„Działalność św. Pawła apostoła w dziejach Kościoła.” – z religii

„Miejsca godne zwiedzenia w naszej okolicy.” – z historii

„Jak się nie nudzić w Stanach Zjednoczonych. Album najciekawszych miejsc do odwiedzenia w USA.” – z języka angielskiego

„Jestem przesądny po angielsku. Porównanie kultury brytyjskiej i polskiej pod kątem przesądów w dzisiejszym świecie.” – z języka angielskiego

„Brytyjska rodzina królewska (The House of Windsor). Znaczenie monarchii w dzisiejszych czasach.” – z języka angielskiego

„Wpływ odżywiania na rozwój młodego organizmu. Problem otyłości wśród dzieci i młodzieży w ZPO Bobrowniki.” – z biologii

„Chwila dla zdrowia – jak budować odporność w każdym wieku.” – z biologii

„Jakie tajemnice kryją wody mineralne i lecznicze?” – z chemii

Projekt edukacyjny

W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła uczestniczy w projekcie edukacyjnym finansowanym przez Unię Europejską „Edukacja dla wszystkich”. Celem projektu jest podniesienie jakości kształcenia i poziomu wiedzy uczniów. W naszej placówce zostały zorganizowane zajęcia rozwijające i dydaktyczno – wyrównawcze z matematyki, przyrody i języka angielskiego w szkole podstawowej kl. III, IV, V, VI, i w gimnazjum kl. II i III. W ramach projektu nasza placówka otrzymała 2 tablice interaktywne, 2 laptopy, materiały multimedialne, 16 mikroskopów, lupy, zestawy preparatów mikroskopijnych i inne. Uczniowie otrzymali darmowe podręczniki i ćwiczeniówki.

WOŚP

Człowiek jest wart tyle, ile może dać drugiemu człowiekowi

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy pokazuje, że ludzi o dobrym sercu w naszej miejscowości jest bardzo wielu.

W tegorocznym 23 finale WOŚP uczestniczyła nasza szkoła:

  • 6 wolontariuszy z gimnazjum z opiekunami panią Anną Królik, Anną Kalbarczyk  i Beatą Krzyżanowską kwestowali w szkole, przed kościołem zbierając pieniądze na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów.

Zebraliśmy około : 1000 zł

Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy .

 

Pomagamy podopiecznym Fundacji „Tarkowskich”

Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas. Uczniowie naszej szkoły wiedzą, że te święta nie dla wszystkich będą wesołe, radosne. Dlatego staramy się pomagać poprzez zbiórkę odzieży i żywności najbardziej potrzebującym. Tegoroczne dary zostały przekazane do Fundacji Tarkowskich w Podlodowie. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc i serce.

Spektakl Bella

14.11.2014r w naszej szkole odbył się spektakl teatru dla dzieci i młodzieży „Moralitet” pod tytułem „Bella” . Widowisko opowiadało o przemocy i agresji w szkole , domu oraz sposobach rozwiązywania problemów wśród młodzieży.

Święto Niepodległości – 11 listopada

W dniu 5 listopada w Zespole Placówek Oświatowych w Bobrownikach odbyła się uroczysta akademia z okazji 96. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę pt. „Nasza Ojczyzna”.

W nastrój święta narodowego wprowadziła scenografia przygotowana na tę okazję. Godło, mapa Polski, liście w narodowych barwach . Akademia rozpoczęła się od wystąpienia pana Dyrektora Wojciecha Filipka, który podkreślił jak ważna to lekcja patriotyzmu skierowana do dorosłych i dzieci, przypomniał co znaczy być Polakiem-patriotą w obecnych czasach. – to znaczy, że znam i szanuję polskie symbole narodowe: flagę, godło i hymn Polski , znam i szanuję polską kulturę, obyczaje i tradycję oraz ludzi, którzy ją tworzą – mówił.
Następnie uroczyście wprowadzono sztandar szkoły i odśpiewano hymn. Po czym uczniowie z klasy V z wielkim zapałem recytowali wiersze: „ Jedenasty listopada” Ludwika Wiszniowskiego oraz wzruszający „Katechizm polskiego dziecka” Władysława Bezy w wykonaniu dwóch dziewczynek z przedszkola.
Chór szkolny pod kierownictwem pana Krzysztofa Piątka przypomniał pieśni „ Kadrówkę”, „ Legiony” oraz „ O mój rozmarynie”. Na zakończenie uczniowie zostali zaproszeni na uroczysta mszę i obchody święta na terenie Bobrownik w dniu 11 listopada.

    

          

                 I ja też odpowiadam za swoje bezpieczeństwo….

W dniu 30.10.2014 r. uczniowie klasy V i VI wystawili  dla swoich kolegów z Zespołu Placówek  Oświatowych w Bobrownikach przedstawienie o różnych aspektach zachowania bezpieczeństwa w życiu codziennym. Scenki dotyczyły kontaktów z osobami obcymi, zarówno w domu jak i na ulicy. Mądre skrzaty przestrzegały uczniów przed podawaniem swoich danych osobowych przez telefon, otwierania drzwi nieznajomym, wsiadania do auta nieznajomego oraz przyjmowania słodyczy od nieznajomych osób. Miejmy nadzieję ,że uczniowie przyjęli sobie do serca te rady.

CAM00469 CAM00473 CAM00476

 

Dobre Wybory – Profilaktyka nie Prelekcja

21.10.2014r odbyło się spotkanie uczniów z osobami pracującymi w Studiu Art Profilaktyka . Tematem spotkania było propagowanie dobrych wyborów . Spotkanie prowadził znany prezenter programów muzycznych Piotr Świergalski i muzyk Wojciech Backiel .Wszystkim się bardzo podobało .

 

Dzień Papieski

15 października 2014 r. w naszej szkole była uroczysta akademia poświęcona papieżowi Janowi Pawłowi II. W ten sposób uczciliśmy XIV Dzień Papieski, obchodzony pod hasłem „Jan Paweł II- Świętymi Bądźcie”. W akademii wystąpili uczniowie klas: IV, V i VI szkoły podstawowej oraz II i III gimnazjum.

Dzień Edukacji Narodowej

13 października tuż przed dzień święta Edukacji Narodowej w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia przygotowana przez uczniów gimnazjum i szkoły podstawowej. Tego dnia pedagodzy i pracownicy szkoły obejrzeli krótki program artystyczny .  Przewodniczący samorządu szkolnego złożył życzenia wszystkim pracownikom szkoły a uczniowie wręczyli symboliczną róże .

Dodaj komentarz

Copyright © 2012-2019 Zespół Placówek Oświatowych w Bobrownikach All rights reserved.
This site is using the Desk Mess Mirrored theme, v2.5, from BuyNowShop.com.