Alert ekologiczny

Budki Lęgowe

Uczniowie ze szkoły w Bobrownikach w ramach alertu wykonali budki lęgowe dla ptaków i nietoperzy .

20150515_090022

Pierwszy dzień wiosny

20 marca 2015r. w naszej szkole jak co roku świętowaliśmy nadejście wiosny.  Na początku uczniowie klas IV-VI i I-III gimnazjum przygotowywali plakaty, przebierali się w stroje oraz przygotowywali swoje pyszne sałatki w klasach. O godź. 9.00 przeszli wszyscy na salę gimnastyczną gdzie prezentowano swoje prace oraz odbył się pokaz mody.  Nadeszła degustacja surówek i chleba. Wszyscy jedli ze smakiem i zachwalali przygotowane jedzenie. W związku z tym, że w tym dniu było również zaćmienie słońca wszyscy wyszli na zewnątrz i oglądali to wydarzenie. Widok był niesamowity.  Po powrocie na salę nadszedł czas na konkurencje sprawnościowe, tj. „kelner”, „piramida żywności”, „pszczółki”, „kalambury”, „kucharz i kucharka”, „krzyżówka”, „ogrodnik”, „świstak”. Dzieci i młodzież z radością, i uśmiechem na twarzy włączały się do konkursów , a klasy głośno dopingowały swoich zawodników . Na koniec nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu . W kategorii szkoły podstawowej  I miejsce zajęły egzekwo kl. IV i VI, a w kategorii gimnazjum III. Wszyscy świetnie się bawili.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

W dniach 9-11 stycznia 2015r. nasza szkoła wzięła udział w 23 finale WOŚP. 6 wolontariuszy z gimnazjum z opiekunami panią Anną Królik, Anną Kalbarczyk  i Beatą Krzyżanowską kwestowali w szkole, przed kościołem zbierając pieniądze na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów.

Zebraliśmy około : 1000 zł

Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy .

Uroczyste Wigilie klasowe

19 grudnia 2014r. uczniowie naszej szkoły zorganizowali dla swoich klas uroczyste Wigilie. Po przygotowaniu wszystkich potraw i nakryciu stołu wszyscy podzielili się opłatkiem oraz złożyli sobie życzenia. Później zasiedli do stołu i miło spędzili czas słuchając kolęd oraz rozmawiając.

Jasełka

17 grudnia 2014r. w naszej szkole uczniowie klasy I gimnazjum wystawili Jasełka bożonarodzeniowe. Oglądali je pozostali uczniowie ZPO. pracownicy szkoły i rodzice.

Zbiórka odzieży i żywności długoterminowej

Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas. Uczniowie naszej szkoły wiedzą, że te święta nie dla wszystkich będą wesołe, radosne. Dlatego staramy się pomagać poprzez zbiórkę odzieży i żywności najbardziej potrzebującym. Tegoroczne dary zostały przekazane do Fundacji Tarkowskich w Podlodowie. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc i serce.

Mikołajki

5.12.2014 do naszej szkoły zawitał Mikołaj wraz ze swoimi pomocnicami. Dla wszystkich uczniów jak i pracowników szkoły mieli drobne upominki, które były sponsorowane przez sklepik szkolny. Mikołaj obdarował także młodsze klasy prezentami przygotowanymi przez rodziców. Młodzież zorganizowała także mikołajki we własnym zakresie. Było bardzo miło i wszyscy ucieszyli się z otrzymanych podarków.

 

           Jabłka dla każdego ucznia

               09 grudnia 2014 r. w Zespole Placówek Oświatowych w Bobrownikach przekazano uczniom bezpłatnie jabłka. Placówka zgłosiła gotowość do Agencji rynku Rolnego na odbiór owoców z embarga rosyjskiego. Sadownik z Golian p. M. Mikołajewski przekazał owoce, aby móc otrzymać rekompensatę. Wartość przekazanych jabłek to 7 tysięcy zł. Każdy z uczniów otrzymał 2 skrzynki jabłek, czyli ok. 40 kg owoców. Zainteresowanie akcją było bardzo duże. Radość uczniów była wielka z tak zdrowego prezentu.

Andrzejki 2014

27.11.2014 r. w naszej szkole w sali matematycznej odbyła się dyskoteka z okazji Andrzejek. Każda klasa zorganizowała poczęstunek oraz indywidualnie wróżyła w swoich salach. Operujący muzyką był bardzo dobry i spisał się znakomicie. Zorganizował coś nowego, co wszystkich zaskoczyło, a mianowicie karaoke oraz wspólną naukę tańca. Wszyscy świetnie się bawili.

II śniadanie w szkole

25.11.2014 r. dzieci w świetlicy przy pomocy opiekunów przygotowały swoje II śniadanie w formie kanapek. Podopieczni byli zadowoleni z efektów swojej pracy i zjedli kanapki ze smakiem.  Skrzaty świetnie się bawiły i wiele nauczyły.

Prelekcja dla rodziców

19.11.2014 r. odbyła się w naszej szkole specjalna prelekcja dla rodziców. Dotyczyła ona zdrowego odżywiania się i przedstawienia zdrowych nawyków żywieniowych. Rodzice otrzymali ulotki, które z pewnością im się przydadzą. Wszyscy obejrzeli film edukacyjny „Żywność bogactwem składników pokarmowych”, a później zaprezentowano projekt „szkoła promująca zdrowie”.

A tak wyglądała ulotka, którą otrzymali rodzice.

Tego dnia odbyła się również prelekcja na temat higieny jamy ustnej.

Teatrzyk Moralitet

14.11.2014 r. w naszej szkole odbył się spektakl teatru dla dzieci i młodzieży pod tytułem „Bella” grupy „Moralitet”. Jest to Profilaktyczno-Edukacyjny Teatr dla dzieci i młodzieży. Spektakl ukierunkowany był na przeciwdziałanie agresji i przemocy fizycznej, psychicznej i cyberprzemocy.

 

 

Sprzątamy pomnik nad Wieprzem

W listopadzie uczniowie klasy III udali się wraz z wychowawczynią nad Wieprz i posprzątali znajdujący się tam pomnik.

         dd

 I ja odpowiadam za swoje bezpieczeństwo

W dniu 30.10.2014 r. uczniowie klasy V i VI wystawili dla swoich kolegów z Zespołu Placówek  Oświatowych w Bobrownikach przedstawienie o różnych aspektach zachowania bezpieczeństwa w życiu codziennym. Scenki dotyczyły kontaktów z osobami obcymi, zarówno w domu jak i na ulicy. Mądre skrzaty przestrzegały uczniów przed podawaniem swoich danych osobowych przez telefon, otwierania drzwi nieznajomym, wsiadania do auta nieznajomego oraz przyjmowania słodyczy od nieznajomych osób. Spektakl bawił, ale również uczył. Miejmy nadzieję ,że uczniowie przyjęli sobie do serca te rady.

Dobre Wybory – Profilaktyka nie Prelekcja

21.10.2014 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów z osobami pracującymi w Studiu Art Profilaktyka. Tematem spotkania było propagowanie dobrych wyborów. Spotkanie prowadził znany prezenter programów muzycznych Piotr Świergalski i muzyk Wojciech Backiel.

EuroWeek

W dniach 20-24 października 2014r. uczniowie klasy VI brali udział w obozie językowym EuroWeek. Odbywał się on w malowniczo położonej górskiej miejscowości na Ziemi Kłodzkiej- Długopole Dolne. Zajęcia, w formie interaktywnych warsztatów, gier symulacyjnych i praktycznych ćwiczeń, były prowadzone przez szkoleniowców Europejskiego Forum Młodzieży. Obejmowały one cztery bloki tematyczne: Praca w grupie, Kierowanie, Kultury świata, Europa: stosunki międzynarodowe. Znaczna część zajęć odbywała się w języku angielskim. Każdy miał możliwość prowadzenia konwersacji w języku angielskim, poznania muzyki i nauki tańców narodowych z krajów wolontariuszy goszczonych przez Europejskie Forum Młodzieży i prowadzących zajęcia. Cały program EuroWeek- Szkoła Liderów to obóz edukacyjny pozwalający młodym ludziom aktywnie uczestniczyć w życiu demokratycznego społeczeństwa dzisiejszej Europy. Rozwija najbardziej cenione w chwili obecnej umiejętności społeczne: przewodzenia, autoprezentacji oraz pracy w zespole.

W dniach 1.10.2014 – 31.10.2014 w szkole trwała zbiórka niepotrzebnych telefonów komórkowych. Inicjatywa cieszyła się dużym zainteresowaniem. W ramach akcji Ekoszkoły stare telefony zyskały drugie życie.

Dzień Chłopaka 2014

Pięknego jesiennego dnia chłopcy z klasy VI obchodzili swoje święto. Zorganizowane zostało ognisko na terenie remizy OSP Niebrzegów. Uczniowie wraz z wychowawczynią piekli kiełbaski oraz ziemniaki, które wyjęte prosto z żaru smakują najlepiej na świecie. Klasa rozegrała również  turniej siatkówki. Po kilku godzinach dobrej zabawy wrócili do domu.

  Ogniska, wycieczki rowerowe

 We wrześniu uczniowie poszczególnych klas z wychowawcami brali udział w wycieczkach rowerowych i rajdach pieszych po okolicy. Zajęcia szkolne spędzone na łonie natury umożliwiają rozbudzanie zainteresowań przyrodniczych, umiejętność wnikliwej obserwacji wybranych elementów przyrody, przestrzeganie zasad i słuchanie poleceń, poszanowanie otaczającej przyrody oraz utrwalenie zasad sprzątania po sobie. Na zakończenie wycieczek organizowane są ogniska klasowe często  we współpracy z rodzicami.

 

 

                              Sprzątanie świata – Polska 2014

Hasło tegorocznej akcji „Turysto! Szanuj środowisko”

Akcja Sprzątanie świata – Polska organizowana jest jesienią od 1994 roku i przyczynia się do zmian w postawach społeczeństwa. Celem tegorocznej kampanii było zwrócenie uwagi na osobisty wpływ każdego Polaka na środowisko przyrodnicze w czasie wypoczynku  poprzez unikanie tworzenia odpadów i ich selektywną zbiórkę oraz promocja odpowiedzialnej turystyki.

19.09.2014 uczniowie naszej placówki z wychowawcami sprzątali wyznaczone wcześniej rejony. Młodzież zgodnie z tegorocznym hasłem akcji posprzątała rejony rekreacyjne nad Wieprzem.

 

Szkoła po raz piąty bierze udział w programie „Akademia Czystych Rąk” organizowanej przez firmę CAREX. Głównym celem akcji jest przekazanie dzieciom podstawowej wiedzy z zakresu profilaktyki zdrowia, a także wyrobienie w nich prawidłowych nawyków związanych z higieną rąk, których stosowanie pomoże skutecznie ustrzec się przed infekcjami. Na zajęciach uczniowie poznawali szkodliwe mikroby, rozwiązywali krzyżówki. Na podsumowanie zajęć wykonali plakaty „Gdzie czyhają szkodliwe mikroby” oraz graficzne ulotki które znalazły się na szkolnej gazetce.

 

                                            

17 września 2014 roku szkoła przystąpiła do „Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy (KIK/34) pt. „Zapobieganie nadwadze i otyłości oraz chorobom przewlekłym poprzez edukację społeczeństwa w zakresie żywienia i aktywności fizycznej”. Celem projektu jest promocja zdrowego stylu życia.

                         

 

                                      Szkoła promująca zdrowie

15 września 2014 roku rada pedagogiczna ZPO Bobrowniki podjęła uchwałę o przystąpieniu szkoły do projektu „Szkoła promująca zdrowie” oraz zobowiązała się do realizacji zadań stwarzających warunki harmonijnego rozwoju psychofizycznego uczniów. Program będzie realizowany we współpracy z Radą Rodziców i samorządem Uczniowskim.

Copyright © 2012-2019 Zespół Placówek Oświatowych w Bobrownikach All rights reserved.
This site is using the Desk Mess Mirrored theme, v2.5, from BuyNowShop.com.