Aktualności 2012/2014

Rok 2013/2014

Wizyta Księdza Biskupa w szkole

Z okazji wizytacji  Parafii p w NMP w Bobrownikach dnia 30.05. 14 r gościł   w naszej szkole Ksiądz Biskup Piotr Sawczuk,  ksiądz  Jarosław Ruciński, Ksiądz Kanonik Krzysztof Czyrka,  Ksiądz Proboszcz Dariusz Cabaj.

Pan Dyrektor Wojciech Filipek serdecznie powitał przybyłych gości , a uczniowie wręczyli  ks. Biskupowi kwiaty.

Ksiądz Biskup wysłuchał krótkiego programu artystycznego, w którym uczniowie przedstawili biografię i drogę do świętości Jana Pawła II pod hasłem „ Jesteśmy uczniami Chrystusa”.

Zwracając się do zebranych ze Słowem Bożym ks. Biskup podkreślił, jak ważne w dzisiejszych czasach jest wychowanie i uczenie młodego pokolenia wiary, tradycji oraz miłości do Ojczyzny i drugiego człowieka. Wręczył również uczniom naszej szkoły nagrody i dyplomy za udział w powiatowym konkursie plastycznym „ Jan Paweł II – papież wszystkich ludzi”. Spotkanie zakończyło się udzieleniem pasterskiego błogosławieństwa dla całej społeczności szkolnej.

Było to niezwykłe i wzruszające wydarzenie w życiu naszej szkoły. Pozwala dostrzec, że wśród wartości, które wprowadza w życie dziecka szkoła, są też wartości chrześcijańskie i patriotyczne.

————————————————————–

Anna Królik

Akademia 3 maja

W przededniu Święta Konstytucji 3 maja, uczniowie klas gimnazjalnych pod kierunkiem nauczycieli przygotowali uroczystą akademię pod tytułem” Święto przeszłości – świętem dla nas”. Program artystyczny był montażem słowno – muzycznym nawiązującym do historii Konstytucji 3 maja. Uroczystość  dopełniło wykonanie poloneza przygotowanego przez uczniów kl. IV – VI szkoły podstawowej.

                                                                                                    Anna Królik.

Zbiórka elektroodpadów w Bobrownikach

7 – 8 kwietnia w Zespole Placówek Oświatowych w Bobrownikach odbyła się zbiórka elektroodpadów. Akcję przeprowadził zespół „Bobry dla klimatu” z gimnazjum biorący udział w ogólnopolskim konkursie na temat klimatu i działań podejmowanych na rzecz jego ochrony. Konkurs jest częścią kampanii edukacyjnej pt „Zmieniaj nawyki – nie klimat” dofinansowanej ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Przygotowywaliśmy się do zbiórki prowadząc kampanię reklamową i edukacyjną. Rozwieszaliśmy plakaty, przygotowaliśmy transparenty i ulotki, które zawierały informacje dotyczące elektroodpadów, postępowania z nimi, ich wpływu na środowisko i zdrowie człowieka. Promowaliśmy nasza akcję ekologiczną podczas happeningu 2 kwietnia niosąc transparenty, rozdając ulotki zachęcające społeczność lokalną do pozbycia się elektrośmieci.  Mieszkańcy aktywnie włączyli się do akcji, cieszyli się z wiosennych porządków. Zebrany zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny został bezpłatnie odebrany przez firmę Remondis  Electrorecycling i przekazany do ponownego przetworzenia. Zebraliśmy około dwustu różnych sprzętów, w tym 6 lodówek, 25 telewizorów, 30 komputerów, 10 odkurzaczy, 10 drukarek. Dziękujemy wszystkim uczestnikom elektrozbiórki za zaangażowanie w akcji i ekologiczną postawę.

Opiekun zespołu M. Szafranek

 

IMG_0528

IMG_0532

———————————————————-

Konkurs wiedzy o funduszach europejskich

W dniu 6 marca 2014 r. w naszej szkole odbył się konkurs wiedzy o funduszach europejskich . Organizatorem konkursu było województwo lubelskie ( Instytucja Zarządzającą Regionalnym Programem Operacyjnym Województwa Lubelskiego na lata 2007 – 2013 ) oraz Publiczne Gimnazjum nr. 4 w Bobrownikach . l Do konkursu przystąpiło 32 uczniów klas II i III Gimnazjalnej . Każdy uczestnik miał do wypełnienia test 30 pytań jedno krotnego wyboru . Wszyscy uczniowie mieli tyle samo czasu na wypełnienie testu . Test był oceniany przez komisje konkursową . Osoba z największą ilością punktów za I miejsce otrzymała tablet za II i III miejsce słuchawki nauszne , kolejne miejsca to nagrody pocieszenia   ( długopisy , etui na telefon , opaski odblaskowe ) . Fundatorem nagród było Województwo Lubelskie . W dniu 26 marca nastąpiło uroczyste rozdanie dyplomów i nagród laureatom konkursu. I miejsce zdobyła uczennica  – Klaudia R. z klasy III gimnazjum

II miejsce zdobyła uczennica  – Dominika C. z klasy III gimnazjum

III miejsce zdobyła uczennica  – Klaudia K. z klasy III gimnazjum

Wyróżnienia otrzymali uczniowie Norbert T. , Anna S. i Łukasz K.

Pierwszy Dzień Wiosny

Pierwszy dzień wiosny , na który wszyscy z utęsknieniem czekaliśmy , powitał nas w przepiękny sposób . Blaskiem promieni zawitał do Zespołu Placówek Oświatowych w Bobrownikach i wywołał wiele poruszenia. Świecące słoneczko wprawiło wszystkich w doskonały humor i dodało energii uczniom klas IV – VI i gimnazjum , którzy wzieli udział w uroczystości pt. ,,Ochrona Klimatu”

Na początku został wyświetlony film pt. ,, Żyj ekologicznie ” , w którym min. szalony naukowiec prezentował , tak potrzebne nam do życia  , powietrze . Po nim nastąpił konkurs wiedzy . Uczniowie udzielali pisemnych odpowiedzi na przygotowane pytania oraz rozwiązywali krzyżówki i wykreślanki .

By pokazać , jak ważna jest ochrona klimatu , każda z klas wykonała plakat i transparent z hasłami . Już teraz każde dziecko wie że smog , kwaśne deszcze , efekt cieplarniany i dziura ozonowa niekorzystnie wpłynęły na nasze środowisko .

Jednak największe emocje wzbudziły sprawnościowe , tj. „ zalepianie dziury ozonowej ” , „wyścigi dmuchanej piłeczki do bramki ” , „rozpoznawanie smaków” i „sadzenie drzew” . Dzieci i młodzież z radością i uśmiechem na twarzy włączały się do konkursów , a klasy głośno dopingowały swoich zawodników . Na koniec nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu . W kategorii szkoły podstawowej  zwyciężyła klasa VI , w kategorii gimnazjum I .

Wszyscy miło i ciekawie spędzili czas , a także poszerzyli swoją wiedze o ochronie klimatu . Teraz już każdy wie , że zmieniać należy nie klimat , a nawyki .

 

Żywa lekcja historii ,, Imperium Rzymskie i tradycje antyku „

26 lutego 2014 r. Uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych uczestniczyli  w żywej lekcji historii pt. „RZYMSKIE IMPERIUM I TRADYCJE ANTYKU”. Grupa artystyczna ,,Rekonstrukto ” przybliżyła  młodzieży dzieje Rzymu, opis ekwipunku i uzbrojenia legionisty w I w.n.e, walki gladiatorów, małe tortury. Krótko przybliżyli podział społeczny, prawo rzymskie oraz kulturę. Ilustracją spektaklu, opartego o źródła historyczne, były repliki uzbrojenia legionisty rzymskiego, stroje, rekwizyty . Po przedstawieniu widzowie mieli możliwość bezpośredniego kontaktu z rekwizytami obrazującymi przekaz. Narracja o dziejach imperium Rzymskiego była przerywana scenkami dramowymi, do których aktorzy zapraszali uczniów. Lekcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów zarówno tych młodszych jak i gimnazjalistów.

                                                                                                                        ANNA KRÓLIK

Projekt ,,Trzymaj formę”

W roku szkolnym 2013/2014 w naszej szkole realizowany jest program edukacyjny „Trzymaj Formę”. W projekcje biorą udział uczniowie klas V-VI szkoły podstawowej i gimnazjum.

Cele projektu:

 • Pogłębienie wiedzy o znaczeniu zbilansowanej diety i aktywności fizycznej dla organizmu człowieka.
 • Kształtowanie postaw i zachowań związanych z prawidłowym żywieniem.
 • Dostarczenie wiedzy o informacjach zamieszczonych na opakowaniach produktów spożywczych i umiejętności korzystania z nich.

Treści programowe projektu:

 1. Żywienie młodzieży – prawidłowo zbilansowana dieta:
 • Rola podstawowych składników odżywczych;
 • Talerz zdrowia – grupy produktów i ich rola w codziennej diecie;
 • Rozkład posiłków w ciągu dnia;
 • Wartość energetyczna podstawowych składników odżywczych
 1. Znaczenie aktywności fizycznej dla zdrowia.
 2. Poznanie znakowania produktów żywnościowych i praw konsumenta

Walentynki 2014

Raz w roku jest taki wyjątkowy dzień , w którym ludzie bardziej niż zwykle udowadniają sobie , że miłość istnieje . W tym dniu mali i duzi uczniowie naszej szkoły zorganizowali pocztę walentynkową , której zadaniem było zebranie wszystkich napisanych kartek walentynkowych i dostarczenie , tych czasem skrytych uczuć , do odbiorców.

W myśl znanego powiedzenia ,, przez żołądek do serca ” , w naszej szkole odbył się walentynkowy kiermasz ciast . Wypieki były przygotowane przez uczniów i ich rodziców. Za symboliczną kwotę można było zakupić różnego rodzaju pyszności . Kiermasz cieszył się ogromnym powodzeniem . Uczniowie z przyjemnością i wielka ochotą delektowali się pysznymi smakołykami. Zebrane pieniążki zostaną przeznaczone na potrzeby szkoły.

Dziękujemy wszystkim , którzy włączyli się w naszą akcję .

,,Mam haka na raka „

4 lutego przypada Światowy Dzień Walki z Rakiem. Uczniowie naszego gimnazjum po raz pierwszy włączyli się do ogólnopolskiego programu ,, Mam haka na raka” . Z tej okazji przygotowali gazetkę informatyczną , rozdawali ulotki ,,Europejski Kodeks” i zorganizowali marsz .

Wszytko po to , aby zwrócić uwagę dorosłych na problem chorób nowotworowych oraz konieczność wykonywania badań profilaktycznych .

Anna Królik

WOŚP

Człowiek jest wart tyle, ile może dać drugiemu człowiekowi

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy pokazuje, że ludzi o dobrym sercu w naszej miejscowości jest bardzo wielu.

W tegorocznym 22 finale WOŚP uczestniczyła nasza szkoła:

 • 6 wolontariuszy z gimnazjum z opiekunami panią Anną Królik, Anną Kalbarczyk  i Beatą Krzyżanowską kwestowali w szkole, przed kościołem zbierając pieniądze na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów.

Zebraliśmy 1020, 46 zł.

 

 

Dziękujemy za zaangażowanie i wielkie serca!

Dzień ziemi

W dniu 22 kwietnia w szkole obchodziliśmy  ,,Dzień Ziemi”. Uczniowie przedstawili inscenizację ,,Elektrośmieci” i wzięli udział w happeningu ekologicznym .

                                                          

Międzyklasowy konkurs  ,,Dzień zdrowego odżywiania”

W dniu 21 marca 2013 uczniowie brali udział w następujących konkursach : 

-Plakat ,,Zdrowie w odżywianiu ”

-Przestrzenne prace plastyczne : owoce i warzywa

-Surówki owocowo-warzywne

-Drugie śniadanie do szkoły – kanapki w formie koreczków

-Konkursy sprawnościowe : mleczny król , znawcy przypraw i owoców oraz warzyw , kwaśną cytryna , rzut do celu 

-Kalambury

Po zakończeniu obrad komisji , drużyny otrzymały dyplomy a wszyscy uczniowie smakowali surówki i kanapki.Ten dzień należy zaliczyć do udanych .

 

                                             

 

 

 

 

 

 

KONKURS NA NAJŁADNIEJSZĄ PALMĘ WIELKANOCNĄ

Dnia 20 marca rozstrzygnęliśmy KONKURS NA NAJŁADNIEJSZĄ PALMĘ WIELKANOCNĄ. Wzięli w nim udział nasi uczniowie indywidualnie jak i klasowo. Oryginalne, piękne, często bardzo pracochłonne prace zostały nagrodzone.

 

Nagrody otrzymali za:  1 miejsce : Laura Z. kl. I  sz.p

2 miejsce :  Wiktoria S kl. III sz.p

3. miejsce:  Patrycja L. kl. III sz.p.

Wyróżniono największą palmę uczennicy : Magdy W  kl. III gimnazjum.

 

W kategorii klas  szkoły podstawowej:       Klasa IV

 

W kategorii klas  gimnazjalnych :                klasa II

     

Spotkanie z polarnikiem Panem Wiesławem Sienkiewicz

W dniu 19.03.2013r uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych w Bobrownikach uczestniczyli w spotkaniu z niezwykłym człowiekiem – polarnikiem , podróżnikiem Panem Wiesławem Sienkiewicz .

Pan Wiesław mimo napiętego grafiku , znalazł chwilę , aby podzielić się z nami swoją wiedzą i bogatym  doświadczeniem . Swoje opowieści dotyczące jego ciekawej pracy, nasz gość popierał autorskimi fotografiami i prezentacją multimedialną oraz filmem. Uczniowie słuchali barwnych opowieści z zapartym tchem . Chcielibyśmy częściej organizować takie żywe lekcje geografii .

Pani.Anna Królik

Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

01 marca 2013r po raz trzeci uczniowie z gimnazjum w Bobrownikach zapalili symboliczny znicz na pomniku nad Wieprzem .

Uczniowie włączają się w to święto dają świadectwo patriotyzmu i pamięci o bohaterach naszego narodu oraz naszej małej lokalnej ojczyzny.

Anna Królik

Saperzy

        10 stycznia 2013 r. odbyło się w naszej szkole spotkanie

z saperami z jednostki wojskowej w Dęblinie . Uczestniczyli w nim uczniowie klas I-VI, Przedszkole, „0” i kl. I- III gimnazjum.
Goście poinformowali uczniów, że chociaż minęło wiele lat od wojny, pod ziemią nadal leżą niewybuchy i niewypały. Żołnierze przywieźli ze sobą wiele eksponatów, przeprowadzili prelekcję połączoną z pokazem, dotyczącą zagrożeń, jakie niosą ze sobą niewypały. Prowadzący demonstrowali różne rodzaje niewybuchów, uzbrojenia oraz sprzęt stosowany podczas rozminowywania. Uczniowie naszej szkoły mogli się dowiedzieć, jak należy się zachować, gdy znajdziemy niewypał. W trakcie spotkania można było przymierzyć strój sapera, zapoznać się z działaniem wykrywacza.  Po zakończonej prelekcji prowadzący chętnie odpowiadali na liczne pytania uczniów.

Pedagog szkolny Joanna Szlachta

————————————————————————————————-

WOŚP

WOŚP gra już 21. raz. Tegoroczny finał odbywa się pod hasłem: „Dla ratowania życia dzieci i godnej opieki medycznej seniorów”. Na wsparcie mogą więc liczyć oddziały geriatryczne – jest ich w kraju zaledwie 35 z ok. 750 miejscami dla chorych.

Uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych w Bobrownikach po raz  kolejny włączyli się do tej szczytnej ogólnopolskiej akcji zbierania pieniędzy dla potrzebujących. Kwestowano w przededniu w szkole jak również w niedziele przed mszami w Kościele w Bobrownikach jak i kaplicy Niebrzegowie. Dzięki hojność mieszkańców Bobrownik i okolic udało się uczniom zebrać znaczna sumę pieniędzy.

Anna Królik

————————————————————————————————-

MIKOŁAJ W SZKOLE

6 Grudnia jak co roku w Zespole Placówek Oświatowych w Bobrownikach pojawił się Święty Mikołaj w towarzystwie Śnieżynek z słodkim upominkiem dla uczniów , pracowników szkoły ,nauczycieli. W trakcie tej wizyty można było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

 

Anna Królik

BOŻONARODZENIOWY KONKURS NA OZDOBY ŚWIĄTECZNE

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia w naszej szkole odbywa się konkurs i wystawa najpiękniejszych stroików Bożonarodzeniowych. Konkurs cieszy się dużym zainteresowaniem i z roku na rok włącza się do niego coraz więcej uczniów. prace są bardzo różnorodne, a komisja konkursowa ma duży kłopot z wytypowaniem zwycięzców.

   

   

   

   

 

 

ZBIÓRKA ODZIEŻY DLA FUNDACJI TARKOWSKICH

 

 

Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas. Uczniowie naszej szkoły wiedzą, że te święta nie dla wszystkich będą wesołe, radosne. Dlatego staramy się pomagać poprzez zbiórkę odzieży i żywności najbardziej potrzebującym. Tegoroczne dary zostały przekazane do Fundacji Tarkowskich w Podlodowie. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc i serce.

Anna Królik

Uczniowie naszej placówki opiekują się bezimiennymi grobami żołnierzy , którzy zginęli w czasie II wojny światowej : Te groby znajdują się  w lesie obok miejscowości Kleszczówka oraz Sędowice .  Jak co roku – również 1 listopada 2012 uczniowie uporządkowali groby oraz zapalili na nich znicze.

 

 

 

 

____________________________________________             Ślubowanie     pierwszoklasistów

 

26 Października w Zespole Placówek Oświatowych w Bobrownikach miało miejsce doniosłe wydarzenie.

Po prezentacji części artystycznej pierwszoklasiści złożyli na sztandar szkoły uroczyste przyrzeczenie, które wprowadziło ich w szeregi braci szkolnej. Więź klasową uczniowie potwierdzili przed kartą ślubowania tworząc jesienną kompozycję z kwiatów podpisanych własnymi imionami i nazwiskami.

Następnie pan dyrektor Wojciech Filipek dokonał aktu pasowania dzieci na uczniów.

Przy dźwiękach gitary Ksiądz p

roboszcz Dariusz Cabaj wspólnie z zebranymi dziećmi zaśpiewał piękne pieśni religijne.

W imieniu rodziców serdeczne słowa do nauczycieli oraz pierwszaków skierowała pani Marta Zaremba.

Uczniowie klasy pierwszej z rąk pani dyrektor Marii Szafranek otrzymali pamiątkowe dyplomy. Upominki wręczyli również rodzice oraz uczniowie klasy drugiej.

Na zakończenie odbyło się miłe spotkanie przy smacznej herbatce i słodkich wypiekach mam pierwszoklasistów.

 

 

     Wychowawca klasy –

Mariola Tryka

————————————————————————————————-

Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole

 

Copyright © 2012-2019 Zespół Placówek Oświatowych w Bobrownikach All rights reserved.
This site is using the Desk Mess Mirrored theme, v2.5, from BuyNowShop.com.