klasy 0-3 2015/2016

ROK SZKOLNY 2015/2016

DZIEŃ AKTYWNEGO WYPOCZYNKU

 15 czerwca 2016r. pierwszaki z rodzicami obchodzili Klasowy Dzień Aktywnego Wypoczynku.

I grupa dzieci korzystała z plenerowych atrakcji ,Magicznych Ogrodów” w Trzciankach k/Janowca.

II grupa , w Niebrzegowie wytrwale wykonywała zadania sportowe przygotowane przez tatę Zuzi T. i mamę Malwinki P. Tata Zuzi, Pan Paweł wspaniale prowadził wszystkie konkurencje z uczniami.

Po wysiłku sportowym zjedliśmy smaczne  się kiełbaski z ogniskowego grilla. Wspaniała atrakcją dla dzieci była jazda konna na kucyku ,, Hanza”, którą umożliwiła nam babcia Wiktorii T.

Serdecznie dziękuję Rodzicom za aktywne uczestnictwo i organizację  imprez klasowych w roku szkolnym 2015/2016.

 

                                                         Wychowawczyni klasy I – Mariola Tryka

 ŚWIĘTO RODZIN

W słoneczną sobotę, 04 czerwca 2016r. przedszkolaki oraz uczniowie z klas 0 -III wraz ze swoimi rodzicami świętowali Dzień Rodziny z okazji Dnia Matki, Dnia Dziecka i Dnia Ojca zorganizowany przez wychowawczynie. Pierwszaki powitały rodziców tańcami a pozostałe dzieci uczciły święto Mam i Tatusiów inscenizacją,wierszami i piosenkami. Po złożeniu życzeń i wręczeniu pamiątkowych upominków, na szkolnym boisku dzieci i dorośli uczestniczyli w różnorodnych zabawach, tańcach i konkursach z nagrodami. Najmłodsi radośnie wspinali się i zjeżdżali  na dmuchanym zamku. Wszyscy mogli posilić się kiełbaskami z grilla i ugasić pragnienie wodą mineralną. Był to dzień aktywnego, wesołego, rodzinnego wypoczynku o charakterze integracyjnym.Serdecznie dziękujemy Panu Dyrektorowi, współorganizatorom i sponsorom za współpracę.

                                                                                  Mariola Tryka

DZIEŃ DZIECKA

Pierwszaki świętowały 01 czerwca Dzień Dziecka w Niebrzegowie. Bawiły się na placu zabaw; wspólnie z rodzicami  uczestniczyły w różnych grach, pląsach i zabawach ruchowych. Posilały się też pieczonymi kiełbaskami przygotowanymi przez rodziców. Aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu sprawił wszystkim wiele radości. Serdecznie dziękuję Rodzicom za duże zaangażowanie i współpracę.

                                                               wychowawczyni – Mariola Tryka

WIOSNA W POEZJI

21 kwietnia 2016r. gościliśmy przedstawicielki Dyskusyjnego klubu książki działającego w Bibliotece Publicznej w Dęblinie Masowie. Panie, pod przewodnictwem wychowawczyni przedszkola w barwnych, kwiecistych, zwiewnych, wiosennych strojach odśpiewały swój hymn i piosenkę o wiośnie. Każda z Pań czytała lub recytowała wiersze o tematyce wiosennej własnego autorstwa i znanych pisarzy poezji dla dzieci. Po zabawie ruchowej dzieci podziękowały kwiatami za spotkanie.

Mariola Tryka

BEZPIECZEŃSTWO W RUCHU DROGOWYM – KONKURS

 06 – 14 kwietnia 2016r. wśród uczniów z klas I-III  trwał konkurs plastyczno-techniczny pod hasłem; ,,Bezpieczeństwo w ruchu drogowym”. Miał on na celu rozwijanie świadomości bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym jako pieszy, rowerzysta i pasażer, przedstawienie środkami plastycznymi znajomość wybranych znaków drogowych i prawidłową organizację przestrzenną ruchu drogowego oraz rozwijanie kreatywności i ekspresji artystycznej dzieci.                                            Do konkursu przystąpiło 16 dzieci. Wszystkie prace zostały wyeksponowane na wystawce. Wykonane były pomysłowo, estetycznie, zgodnie z ustalona tematyką, z zastosowaniem różnorodnych materiałów.                                                                   Większość z nich stanowiły formy przestrzenne.                                                    15.04.2016r. bezstronna komisja wyłoniła następujących laureatów:

I miejsce (ex aequo)

  1. Anastazja P. z klasy I
  2. Wiktoria T. z klasy I
  3. Zuzanna T. z klasy I

II miejsce (ex aequo)

  1. Natalia Cz. z klasy II
  2. Patryk K. z klasy II                                                                            3.Zuzanna F z klasy III

III miejsce (ex aequo)

  1. Dagmara W. z klasy I
  2. Grzegorz T. z klasy II
  3. Wiktoria J. I Gabriela J. Z klasy II – praca wspólna

Rozstrzygnięcie konkursu przeprowadzono 21.04.2016r. Wyróżnieni laureaci zostali uhonorowani nagrodami rzeczowymi, pamiątkowymi dyplomami oraz słodyczami.Pozostałe dzieci, które uczestniczyły w konkursie otrzymały słodycze i rzeczowe nagrody pocieszenia.

                                                                         Mariola Tryka

ZAELEKTRYZOWANI

  31.03.1016r przyjechali do naszej szkoły animatorzy z formacji ,,Zaelektryzowani”. W trakcie humorystycznego spektaklu pt. ,,Czy to magia?? Nie, to czysta nauka” młodzi aktorzy wchodząc w interakcję z uczniami przeprowadzili eksperymenty związane z naukami przyrodniczymi, chemicznymi i fizycznymi. Taka lekcja bardzo podobała się dzieciom z klas I-III.

                                                                       Mariola Tryka

                

Dzień Samorządności

  23marca 2016r. obchodziliśmy Dzień Samorządności w szkole. Najpierw odbyło się rozstrzygnięcie konkursowych zadań tygodnia grzeczności pod hasłem ,, Kultura i szacunek tworzą twój wizerunek „, które miały miejsce w dniach 14- 18 marca 2016r. W młodszych klasach wyróżniono i nagrodzono Malwinkę P. z klasy I i Wiktorię J. z klasy II za najlepiej napisane rymowanki o grzeczności, Zuzię F. z klasy III za uzyskanie tytułu najgrzeczniejszego ucznia w kategoriach klas I -III. Dyplom i pyszny tort otrzymały wszystkie pierwszaki za uzyskanie tytułu najgrzeczniejszej klasy w kategoriach klas I-III.

Następnie poszczególni uczniowie w swoich salach lekcyjnych wykonywali ekologiczne  kukły marzanny aby pożegnać zimę i powitać wiosnę. Dzieci z przedszkola, zerówki i klas młodszych rozbierały kukły  na poszczególne elementy- materiały odpadowe i segregowały je.

Dzieciaki  obejrzały również animowany  film przygodowy pt. ,, Zakochany wilczek”.

Mariola Tryka

BAL KARNAWAŁOWY

W sobotni, słoneczny dzień 30.01.2016r. przedszkolaki i uczniowie z klas 0-III tańczyli w karnawałowych rytmach na szkolnym balu przebierańców. W tym roku zabawę połączoną z konkursami prowadziła grupa animatorów. Starsi uczniowie zorganizowali loterię fantową a rodzice przygotowali smaczne kanapki, herbatę i słodycze.

Mariola Tryka

WYCIECZKA

Dnia 02.02.2016r. odbyła się wycieczka autokarowa do kina ,,Renesans” w Rykach na sztukę pt. :,,Zaczarowany świat bajek”. Była kontynuacja ubiegłorocznego spektaklu opartego na utworach Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Przedszkolaki oraz uczniowie z klas I-III z radością obejrzeli i współuczestniczyli w humorystycznej i pełnej ekspresji interpretacji utworów znanych klasyków literatury dziecięcej w wykonaniu aktorów z Kieleckiego Teatru Lektur.

Mariola Tryka

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

21.01.2016r. witaliśmy w szkole Babcie i Dziadków dzieci z klas 0-III. Z okazji ich święta uczniowie wyrazili swą miłość i szacunek wierszami, inscenizacją oraz piosenkami. Rodzice częstowali gości gorącą herbatą i pysznymi ciastami, a wnuczęta składały życzenia, wręczały prezenty i… mocno się przytulały.

Życzymy 100 lat Babciom i Dziadkom w zdrowiu, szczęściu i radości!

Mariola Tryka

JASEŁKA

Przed świętami Bożego Narodzenia przedszkolaki, uczniowie zerówki oraz klasy I wystawili przedstawienie jasełkowe. Dzieci, rodzice i pracownicy szkoły obejrzeli i wysłuchali historii o narodzinach Pana Jezusa. Teksty i melodie kolęd wspierał szkolny chórek przy akompaniamencie gitary i akordeonu.                                         W salach lekcyjnych gościliśmy także kolędników ze starszych klas.

Mariola Tryka

                   MIKOŁAJKI

Wszystkie dzieci lubią otrzymywać prezenty. Siódmego grudnia 2015r. nasz szkolny Mikołaj wraz ze swoją świtą rozdawał dzieciom podarunki przygotowane przez dorosłych Mikołajów- Rodziców. Otrzymane dary dały dzieciom wiele radości. Dziękujemy wszystkim Mikołajom.

Mariola Tryka  

Bezpieczeństwo w ruchu drogowym – inscenizacja

Dzieci z uwagą obejrzały inscenizację pt. ,,Bądź ostrożny na drodze”, którą przygotowali uczniowie z klasy IV wraz ze swoją wychowawczynią- Panią B. Krzyżanowską. W ten sposób przypomniano przedszkolakom i dzieciom z młodszych klas zasady zachowania bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 Mariola Tryka

ANDRZEJKI 2015

Nasze dzieci lubią się bawić…26.11.2015r przy dźwiękach wesołej muzyki przedszkolaki oraz uczniowie klas 0-III tańczyli raźno na zabawie andrzejkowej. Dużym zainteresowaniem cieszyły się konkursy i wróżby z ,, przymrużeniem oka”.

Mariola Tryka

DZIEŃ  MISIA

25.11.2015r. Pani M. Pisarek przygotowała dla oddziałów przedszkolnych i uczniów klas I-III zajęcia z okazji Światowego Dnia Misia. Dzieci z zainteresowaniem obejrzały i wysłuchały prezentacji na temat historii i postaci znanych misiów z bajek oraz książek. Uczestniczyły w zabawach i konkursach, śpiewały piosenki o misiach tuląc swoje ulubione maskotki. W klasach czytaliśmy książki, których bohaterami są znane i mniej znane misie, a każde dziecko kolorowało obrazek.

Mariola Tryka

Profilaktyka, bezpieczeństwo w sieci

18.11.2015r. funkcjonariuszka Komendy Powiatowej Policji w Rykach przeprowadziła dla rodziców wszystkich klas prelekcję połączoną z prezentacją. Dotyczyła ona bezpieczeństwa dziecka w sieci, cyberprzemocy oraz zagrożeń przez zażywanie narkotyków i dopalaczy.

Mariola Tryka

ŚLUBUJEMY  DZIŚ

30.10.2015r odbyła się ważna uroczystość sześcio- i siedmiolatków. Dwadzieścia troje pierwszoklasistów złożyło ślubowanie na sztandar szkoły, po czym Pan Dyrektor -mgr Wojciech Filipek pasował wszystkich na uczniów. Dzieci wdzięcznie zaprezentowały część artystyczną. Miłe słowa powitania skierowali do nich uczniowie z klasy II i III. Rodzice złożyli swoim pociechom życzenia oraz złożyli przyrzeczenia. Pierwszaki otrzymały pamiątkowe plakietki, dyplomy i prezenty, a wszystkie dzieci uczestniczące w uroczystości były częstowane cukierkami.

Dziękuję Rodzicom za zaangażowanie w przygotowaniach i dekoracji sali.

    wychowawczyni – Mariola Tryka

 

 

Bezpieczeństwo w ruchu drogowym- bądź widoczny

Realizujemy projekt ,, Szkoła promująca zdrowie”. W  ramach zadania ,,Bezpieczeństwo w ruchu drogowym” pierwszoklasiści oraz uczniowie dojeżdżający rowerami do szkoły otrzymali w październiku 2015r. elementy odblaskowe, aby dzieci były lepiej widoczne na drogach.

Mariola Tryka

OWOCOWY  ZAWRÓT  GŁOWY 

23 września 2015r. wszyscy uczniowie przystąpili do akcji ,,Owocowy zawrót głowy”. Dzieci wykonywały i przynosiły do szkoły owocowe sałatki i szaszłyki, które z apetytem zajadały. Działanie to miało na celu zachęcanie dzieci  do codziennego spożywania owoców i warzyw.  Dla klas I-III każda środa w tygodniu jest ogłoszona dniem owoców i warzyw. Uczestniczymy również w ogólnopolskim programie ,, Owoce i warzywa w szkole”.

Mariola Tryka

Bezpieczeństwo w ruchu drogowym – spotkanie z policjantami

Jak co roku w naszej szkole, we wrześniu, uczniowie poszczególnych klas uczestniczyli w spotkaniu z policjantami z KPP w Rykach. Pogadanki, prelekcje, prezentacje multimedialne i quizy miały na celu uwrażliwienie uczniów na zachowanie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Młodsze dzieci uczyły się zasad prawidłowego przechodzenia przez jezdnię. Na zajęciach edukacyjnych uczyły się piosenek i bawiły się w pieszych i pojazdy. Na korytarzu szkolnym wych. kl.I – M. Tryka przygotowała gazetkę tematyczną. Uczniowie z klasy I i IV wykonali prace plastyczno-techniczne.

Mariola Tryka

Copyright © 2012-2019 Zespół Placówek Oświatowych w Bobrownikach All rights reserved.
This site is using the Desk Mess Mirrored theme, v2.5, from BuyNowShop.com.