klasy 0-3 2016/2017

    Rok szkolny 2016/2017

DZIEŃ RODZINY

01 czerwca 2017r. przedszkolaki oraz uczniowie z klas 0-III wraz z rodzicami świętowali Dzień Rodziny z okazji Dnia Matki, Dnia Dziecka i Dnia Ojca.
Impreza pod hasłem: ,, Razem z Mamą, razem z Tatą”miała charakter integracyjny
i składała się z dwóch części. Najpierw dzieci zaprezentowały część artystyczną dedykowaną rodzicom, zaśpiewały piosenkę pt. ,, Moja wesoła rodzinka” i wręczyły
mamusiom oraz tatusiom upominki. Dzieci również otrzymały od dorosłych życzenia i prezenty. Potem, na placu szkolnym odbyły się różne zabawy muzyczno-ruchowe z przyborami i konkurencje sportowe, w których uczestniczyli rodzice z dziećmi. Mama Tomka z klasy I prowadziła ćwiczenia w rytmach muzyki latynoamerykańskiej tzw. Zumbę. Podczas przerwy dzieci częstowały się lodami, a na zakończenie odbył się piknik rodzinny. To było radosne Święto Rodziny połączone z aktywnym wypoczynkiem.

ZDROWO I AKTYWNIE

22 i 23 maja 2017r. uczniowie klasy II wraz z wychowawczynią zostali zaproszeni przez Zuzię K. i jej mamę do wesołej zabawy na trampolinie. Chłopcy mogli poćwiczyć zagrania futbolowe, które prezentował wujek Zuzi. Dziękujemy za miłą gościnę i orzeźwiające napoje!

Mariola Tryka

ZDROWO I AKTYWNIE

W II semestrze roku szkolnego 2016/2017 drugoklasiści doskonalili umiejętność jazdy na rowerach i rolkach. Ćwiczenia odbywały się w środy, na ostatniej godzinie zajęć , w otoczeniu szkoły ( jeśli dopisywała pogoda). Bezpieczeństwa dzieci nadzorowali rodzice z wychowawczynią. Wszystkie dzieci jeżdżą na rowerach bez podpórek i upadków. Każde z nich potrafi także jeździć slalomem. Klaudia, Zuzia
i Nataniel doskonale jeżdżą na rolkach. Robią nawet przeplatankę po okręgu. Dwanaścioro uczniów radzi sobie bardzo dobrze, a troje musi jeszcze trochę poćwiczyć. Najważniejsze, że dzieci bardzo lubią tę formę aktywnego wypoczynku i traktują ją jako dobrą zabawę!

Mariola Tryka

PIKNIKI, OGNISKA, WYCIECZKI

12.05.2017r. zorganizowaliśmy dzień aktywnego wypoczynku. Uczniowie klasy II wraz z rodzicami oraz wychowawczynią odbyli wycieczkę rowerową do Niebrzegowa na miejsce przeznaczone do zabawy i odpoczynku. Rodzice, pod kierownictwem Pana Pawła T. – taty Zuzi przeprowadzali różne konkurencje i zabawy sportowe. Odbyły się również pląsy integrujące grupę i zabawy ruchowe na placu zabaw. Urządziliśmy także piknik z pieczeniem kiełbasek. Na zakończenie babcia Wiktorii T. zaprosiła nas do kucyków. To był wspaniały aktywny odpoczynek. Dziękuję Rodzicom za aktywną postawę i zaangażowanie.

 

Mariola Tryka

                                                     DZIEŃ CZAPKI
Nasza szkoła jest wesoła! 28.04.2017r. wszyscy uczniowie oraz wychowawcy klas młodszych przyszli do szkoły w różnych nakryciach głowy. Spójrzcie na zdjęcia. Dzieci wyglądają uroczo!

Mariola Tryka

                                          EKOLOGICZNE WYSTAWKI
W kwietniu 2017r. uczniowie klasy II prowadzili hodowlę różnorodnych warzyw. Dzieci rzetelnie i systematycznie pielęgnowały swoje roślinki. Wyhodowały: rzodkiewkę, marchew, pietruszkę, dynię, pomidory, ogórki, paprykę, sałatę i szczypiorek. W dniach 24- 28 kwietnia 2017r. tygodniowy blok edukacyjny akcentował treści ekologiczne pod hasłem: ,, DBAMY O NASZE ŚRODOWISKO”. Podsumowaniem były prace plastyczno- techniczne zatytułowane ,, ZE STAREGO – NOWE”, które uczniowie wykonywali z różnorodnych materiałów odpadowych. Zorganizowano wystawki klasowe. Dziękuję moim wychowankom i ich rodzicom za obowiązkowość i zaangażowanie.

Mariola Tryka

MOJA RODZINA AKTYWNIE WYPOCZYWA

W II semestrze roku szkolnego 2016/2017 w holu szkolnym otwarto wystawę
fotograficzną dokumentującą aktywne formy wypoczynku dzieci z klas I – III oraz ich rodzin w różnych porach roku.

 

Mariola Tryka

                                                       TEATRZYK
07.04.2017r. odbyliśmy wycieczkę autokarową do Ryk. W kinie ,,Renesans” odbył się spektakl teatralny pt. ,, Baśnie pana Perrault”zainscenizowany przez aktorów wrocławskiego teatru ARTENES. Dzieci z radością i zaangażowaniem współuczestniczyły w akcjach baśni: ,,Czerwony Kapturek”, ,,Tomcio Paluch i siedmiomilowe buty”oraz ,,Ośla Skórka”. Podczas pięknego widowiska przekazano dzieciom morały wynikające z treści prezentowanych utworów: – Zawsze należy słuchać poleceń i rad rodziców. – Nie wolno otwierać drzwi nieznajomym osobom.
– Życiowa mądrość, zaradność oraz wytrwałość w dążeniu do celu pozwalają pokonywać trudności i osiągać sukcesy. – Dobre, życzliwe serce dla innych osób sprawia, że my też jesteśmy szczęśliwi. Sztuka bardzo nam się podobała!

Mariola Tryka

SPOTKANIE Z POEZJĄ

29 marca po raz kolejny gościliśmy w szkole panie z Dyskusyjnego Klubu Książki
działającym w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Masowie. W barwnych strojach Panie deklamowały wiersze o tematyce wiosennej. Gospodynią spotkania była Pani Małgorzata Pisarek – wychowawczyni przedszkola w Bobrownikach, która jest aktywną członkinią tego klubu. Z poezją śpiewaną przy akompaniamencie gitary gościnnie wystąpiła także Pani katechetka ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Dęblinie.

Mariola Tryka

ŻYJ SMACZNIE I ZDROWO

 Uczniowie klas młodszych konsekwentnie realizują zadania projektu ,,Szkoła promująca zdrowie”. W środy rezygnują ze słodyczy na rzecz zdrowych surówek oraz świeżych warzyw, owoców i soków.

W marcu odbyły się zajęcia dotyczące higieny jamy ustnej zakończone praktyczna nauką poprawnego mycia zębów. Dzieci ustaliły też zasady dobrego odpoczynku pod hasłem: ,, ODPOCZYNEK JEST WAŻNY”.

                                                                                                                                Mariola Tryka

TEATRZYK

  03.03.2017r. przedszkolaki oraz uczniowie z klas 0-III uczestniczyli we wspaniałym widowisku opartym na motywach baśni braci J. i W. Grimm. Aktorzy Teatru współczesnego z Krakowa w humorystyczny, dynamiczny a zarazem pouczający sposób zaprezentowali wybrane baśnie: ,, Śpiąca królewna”, ,,Wilk i pięć koźlątek”, ,,Czerwony Kapturek”, ,,Żabi król”. Sceny doskonale zaaranżowane ze współczesnością zachęcają dzieci do poznawania świata baśni poprzez czytanie książek. Spektakl okraszono efektami dymnymi i świetlnymi oraz piękną oprawą muzyczną.

Mariola Tryka

SPORT JEST OK! – PODSUMOWANIE

  21.02.2017r. dokonano podsumowania działań pod hasłem ,, SPORT JEST OK”. Dzieci z klas I-III wygłosiły swoje wierszyki i rymowanki promujące sport i aktywny wypoczynek.  Uczniowie z klas IV -VI i gimnazjaliści  prezentowali zalety sportu w formie wokalnej z profesjonalnym akompaniamentem muzycznym. Zaprezentowano gazetki tematyczne oraz plakaty, które zostały wyeksponowane w holu szkolnym. W tym dniu  wszyscy uczniowie oraz ich wychowawcy ubrani byli ,, NIE NA GALOWO, ALE NA SPORTOWO”. W młodszych klasach odbywały się ćwiczenia i zabawy ruchowe oraz pląsy przy muzyce.

Mariola Tryka

SPORT JEST O.K.!

   Pod takim hasłem uczniowie z klasy II zrealizowali kolejne zadanie szkolnego projektu ,,Szkoła promująca zdrowie”. Pod kierownictwem rodziców wykonano plakat zespołowy promujący sport, zredagowano rymowanki podkreślające zalety aktywnego wypoczynku a dzieci przyniosły zdjęcia przedstawiające ich aktywny wypoczynek w wolnym czasie. Wykonano gazetkę ścienną. Na zajęciach opracowano kodeks honorowego sportowca, wykonano mapę myśli o tematyce ,, zdrowie”, ułożono i zapisano zasady postępowania : ,, Jak dbać o własne zdrowie?”. Uczniowie nauczyli się śpiewać piosenki pt.:,, Podwórkowa piłka nożna” i ,,Olimpiada zimowa”.  W trakcie zajęć edukacyjnych  wszyscy uczniowie z klas młodszych wykonują  gimnastyczne ćwiczenia śródlekcyjne, prowadzą codzienne zabawy muzyczno-ruchowe i wesołe pląsy. Dzieci z klasy I i III z pomocą wychowawczyń również wykonały klasowe plakaty.

 

Mariola Tryka

WALENTYNKI

  14 luty traktowany jest jako dzień zakochanych i dzień przyjaźni. W szkole działała walentynkowa poczta. Dzieci otrzymały rozmaite karty walentynkowe i słodkie, czerwone lizaki w kształcie serca.

Mariola Tryka

KLASOWY BAL KARNAWAŁOWY

Karnawał jest czasem zabaw i radości. Uczniowie z klasy II ochoczo tańczyli przy gorących rytmach muzyki na klasowym balu przebierańców 31 stycznia 2017r.

                                                                 Mariola  Tryka

BAL KARNAWAŁOWY

W sobotę, 14.01.2017r., przed rozpoczęciem zimowych ferii, odbył się bal karnawałowy. Przedszkolaki oraz dzieci z młodszych klas w radosnych nastrojach tańczyły, pląsały i uczestniczyły w konkursach oraz wesołych zabawach. Imprezę prowadziły zaproszone panie animatorki. Rodzice przygotowali pyszne kanapeczki, ciepła herbatę i batoniki. Dziękujemy za świetną zabawę.

 

                                                                              Mariola Tryka

DZIEŃ  OKULARNIKA

W naszej szkole jest wesoło… Aby urozmaicić szkolną codzienność 11 stycznia 2017r.  zorganizowano Dzień Okularnika. Dzieci z klas 0 -III wraz z wychowawczyniami również włączyły się do zabawy. Każdy uczeń, który w tym dniu miał na nosie dowolne okulary nie był pytany.

                 Mariola Tryka

DZIEŃ  BABCI  I  DZIADKA

Przed świętem Trzech Króli, 05.01.2017r. dzieci z klas 0 – III ponownie zainscenizowały jasełka, które obejrzeli zaproszeni goście – Babcie i Dziadkowie. Na zakończenie uczniowie zaśpiewali piosenkę, złożyli życzenia i wręczyli upominki oraz piernikowe serduszka. W ten sposób uczciliśmy  zbliżające się święta: Dzień Babci i Dzień Dziadka.

Wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy dużo zdrowia, radości każdego dnia i co najmniej 100 lat życia.

                                            Wychowawczynie klas 0-III z uczniami

KONKURS  SZKOLNY 

Przed świętami Bożego Narodzenia samorząd uczniowski ogłosił konkurs na stroik świąteczny i bombkę choinkową. Chętni uczniowie wykonali piękne prace, które były prezentowane na szkolnej wystawce i zdobiły szkolny korytarz. Do konkursu przystąpiły również dzieci klas I-III.

 Laureatami za stroik zostali: Natalia Cz. z klasy III, która zajęła III miejsce ex aequo z uczniem klasy IV, Krystian B. z klasy II i Mateusz F. z klasy I, którzy zajęli II miejsce ex aequo z przedszkolakiem.

W kategorii bombek nagrody uzyskali: I miejsce – Jakub P. z klasy II, II miejsce – Nataniel W. z klasy II i III miejsce – przedszkolak. Gratulujemy zwycięzcom i serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu.

                                                                                                                                                Mariola Tryka

 

JASEŁKA

Przed świętami Bożego Narodzenia, 22.12.2016r., uczniowie z klas 0 -III przedstawili jasełka. Inscenizacja przypomniała nam o narodzinach Jezusa Chrystusa, naszego Zbawiciela. Nie zabrakło również popularnych, polskich kolęd i serdecznych, świątecznych życzeń.

  Mariola   Tryka

                                                                               

KLASOWA  WIGILIA

20.12.2016r. uczniowie klasy II wraz z wychowawczynią przyjmowali gości na spotkaniu  wigilijnym  przed świętami Bożego Narodzenia. Rodzice pięknie udekorowali salę, nakryli odświętnie do stołów i przyrządzili różnorodne, smaczne potrawy. Nie zabrakło stroików, świec i oczywiście opłatka w asyście sianka. Po złożeniu opłatkowych życzeń, przy dźwiękach kolęd rodzice, nauczyciele i uczniowie miło spędzili wspólnie czas.                                                                              Składam serdeczne podziękowania Rodzicom i Babciom uczniów klasy II za zaangażowanie w organizacji pięknego, przedświątecznego spotkania.                                                                                                                             

wychowawczyni klasy II –Mariola Tryka

NA ŚWIĄTECZNY CZAS…

Niech ten świąteczny czas odmieni wszystkich nas.Niech pokój i spokój w naszych sercach zawita.Niech pośpiech w rodzinach nie gości. Niech tegoroczne święta Bożego Narodzenia będą pełne radości. Niech razem z opłatkiem uśmiechem każdy się podzieli, byśmy w ten czas świąteczny byli prawdziwie weseli.

Naszym  uczniom i ich rodzinom życzą wychowawczynie z klas 0-III.

TEATRZYK

  09 grudnia 2016r. gościliśmy w naszej szkole aktorów z krakowskiego  teatru ,,Maska”, którzy wystawili sztukę dla przedszkolaków i uczniów z klas 0 – III pt.: ,,MISIO TULISIO”. Każde dziecko ma swoją ulubioną przytulankę. Taki pluszak jest nie tylko zabawką, ale również najlepszym przyjacielem najmłodszych. Bohaterka widowiska – Kasia miała również swoje ukochane pluszaki. Mimo tego, że dziewczynka wszystkie zabawki traktowała jednakowo, to Króliczek Zazdrośniczek wciąż był nadąsany, obrażony, uwielbiał dokuczać innym i nie potrafił się niczym dzielić. Dzieci i Kasia musiały nauczyć się, że przyjaźń ma wielką wartość, a szacunek należy sie każdemu – bez względu na jego pochodzenie czy wygląd.

Mariola Tryka

NAGRODY, WYRÓŻNIENIA

  Mikołajki to czas obdarowywania innych prezentami. W tym dniu 06.12.2016r. Pan Dyrektor wręczył uczniom nagrody oraz wyróżnienia za uczestnictwo w ogólnopolskiej akcji zbiórki elektrośmieci pod hasłem: ,,Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”, której organizatorem jest Green Office Ecologic Spółka z o.o. W kategorii klas 0 -III za wyjątkowo czynny udział w akcji podnoszącej świadomość ekologiczną poprzez zbieranie elektroodpadów dyplomy otrzymali:

 • Asia K. z kl. I
 • Klaudia G. z kl. II
 • Patrycja G. z kl. II
 • Wiktoria T. z kl. II
 • Zuzia K. z kl. II
 • Grzegorz T. z kl. III
 • Wiktoria J. z kl. III
 • Kacper O. z kl. III
 • Natalia Cz. z kl. III
 • Oliwia D. z kl. III
 • Wiktoria K. z kl .III

Mariola Tryka

MIKOŁAJKI

06 grudnia 2016r. uczniowie z niecierpliwością oczekiwali na mikołajkowe niespodzianki przygotowane przez rodziców. Nasz dzielny, szkolny Mikołaj w asyście Śnieżynek wręczył dzieciom prezenty i częstował wszystkich cukierkami. Dziękujemy naszym ,, Świętym Mikołajom”.

Mariola  Tryka

AKCJE SPOŁECZNE I CHARYTATYWNE

   Uczniowie i rodzice aktywnie uczestniczą w różnych akcjach społecznych i charytatywnych organizowanych w naszej placówce szkolnej. W 2016 roku  oprócz akcji ,,Góra Grosza” miały miejsce  takie działania jak:

 • Pomoc dla zwierząt ze schroniska w Puławach. – (11.10-10.11)
 • Zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego pod hasłem,,Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”.- (17.10-04.11)
 • Zbiórka niepotrzebnych ,uszkodzonych telefonów komórkowych celem przekazania ich do recyklingu „-(02.11-15.12). Dla Rodziców dzieci przekazujących stare telefony w ramach akcji ,,EKOSZKOŁA” przewidziano konkurs z nagrodami. Więcej szczegółów na temat konkursu znajduje się na stronie: www.ekoszkoly.pl/konkursy.
 • Zbiórka makulatury – (02.11 -30.12.).                                                   W ciągu całego roku szkolnego zbieramy  korki na rzecz hospicjum w Puławach oraz zużyte baterie, które przekazywane są do utylizacji przez firmę ,,REBA”.

Mariola  Tryka

DZIEŃ TAŃCA

Światowy Dzień Tańca przypada 24 listopada. W przeddzień, 23.11. 2016r.  przedszkolaki  i uczniowie z poszczególnych klas prezentowali przygotowane z wychowawczyniami lub samodzielnie układy ruchowo- taneczne pod hasłem: ,,RUCH I ZABAWA TO WAŻNA SPRAWA”. Wszyscy z radością podziwialiśmy i nagradzaliśmy gromkimi brawami każdą grupę dzieci i młodzieży.

Mariola  Tryka

GÓRA GROSZA

  Dzieci i uczniowie z klas 0 -III  czynnie włączyli się w ogólnopolską akcję charytatywną ,,GÓRA GROSZA”. W dniach od 21.11. do 25.11.2016r. dzieciaki systematycznie przynoszą mnóstwo monet 1gr, 2gr i 5 gr, które skrzętnie zbierają przedstawicielki naszego szkolnego samorządu. Serdecznie dziękujemy za  aktywną postawę i ,,wielkie” serca.

  Mariola  Tryka

ANDRZEJKI 2016

 Kontynuacją dnia ,,Fryzury na cebulę” była zabawa andrzejkowa zorganizowana dla przedszkolaków oraz dzieci z klas 0 -III. Gorące rytmy muzyki zagrzewały do tańca, a wróżby i zabawy z nietypowymi przyborami przysporzyły najmłodszym wiele radości.

Mariola Tryka

FRYZURY NA CEBULĘ

 Środa, 23 listopada 2016r ogłoszona była dniem ,,FRYZURY NA CEBULĘ”.Uczniowie i nauczyciele przyszli do szkoły w różnych uczesaniach, koczkach, loczkach, perukach, frotkach, spinkach a nawet papilotach na głowach. Było wesoło i kolorowo. Gratulacje za pomysłowość i zaangażowanie dzieci oraz rodziców.

Mariola  Tryka

Ślubowanie uczniów klasy 1

 28 października 2016r. odbyła się ważna uroczystość siedmio-latków. Dziewięcioro pierwszoklasistów złożyło ślubowanie na sztandar szkoły. Ceremonii pasowania na uczniów ,,symbolicznym ołówkiem” dokonał Pan Dyrektor – mgr Wojciech Filipek.W radosnych nastrojach dzieci recytowały wierszyki i śpiewały piosenki. Każdy pierwszak otrzymał pamiątkowy dyplom, ,,rożek obfitości” pełen słodyczy oraz upominek od Rodziców i uczniów klasy drugiej. Dla wszystkich były to niezapomniane chwile radości i wzruszenia.Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez Rodziców.

Dziękuję Rodzicom za zaangażowanie się w przygotowanie i dekorację sali.

Wychowawczyni klasy 1

 KULTURALNE SPOŻYWANIE POSIŁKÓW

  27 października 2016r. uczniowie klasy II rozmawiali na temat przestrzegania zasad prawidłowego odżywiania się, higieny i kultury przygotowywania i spożywania posiłków. Chłopcy i dziewczęta praktycznie uczyli się zasad prawidłowego nakrywania do stołu i posługiwania się sztućcami. Ustalono także zasady właściwego zachowania się przy stole.

Mariola Tryka

SMACZNIE, ZDROWO,  KOLOROWO

  W klasach I-III trwa kontynuacja zasad zdrowego odżywiania. Uczniowie uczestniczą w programie,, Owoce i warzywa w szkole”.Każda środa jest dniem bez słodyczy. Dzieci przynoszą do szkoły surówki, warzywa  i owoce, które spożywają podczas przerw międzylekcyjnych. 19.10.2016r. /środa/ uczniowie wszystkich klas przynieśli na drugie śniadanie owoc   i warzywo.

W tym dniu odbyła się także degustacja ciast warzywnych upieczonych przez rodziców pod hasłem: ,,Warzywna cukiernia”. Była to realizacja jednego z zadań projektu ,,Szkoła Promująca zdrowie.” Działania te mają na celu propagowanie wśród dzieci zasad zdrowego odżywiania- ograniczanie w diecie słodyczy oraz spożywanie owoców i warzyw w różnych formach.

                                                               Mariola Tryka

BEZPIECZEŃSTWO W RUCHU DROGOWYM

  Corocznie ,we wrześniu, najmłodsi uczniowie przygotowywani są do zachowania bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W tym celu odbywają się zajęcia i wyjścia edukacyjne, rozmowy tematyczne, nauka piosenek, ćwiczenia praktyczne dotyczące zasad przechodzenia przez jezdnię, nauka rozpoznawania i znaczenie wybranych znaków drogowych oraz zabawy dydaktyczne. 5 października dzieci odbyły pogadankę z policjantami z KPP w Rykach. Obejrzały również film instruktażowy pt. ,,Nie – bezpieczna droga”.

Mariola  Tryka

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

  14.X. jest ogólnopolskim Dniem Edukacji Narodowej. Z tej okazji uczniowie przygotowali akademię połączoną z koncertem życzeń dla pracowników naszej szkoły. Julka i Bartek z klasy II wystąpili wraz ze starszymi kolegami i koleżankami.

Mariola Tryka

DZIEŃ CHŁOPAKA, DZIEŃ KRAWATA

  30 września 2016r. w naszej szkole świętowano Dzień Chłopaka. Chłopcy w poszczególnych klasach otrzymali w tym dniu życzenia oraz upominki. Wszyscy chłopcy, dziewczynki i nauczyciele przyozdobili swoje garderoby krawatami lub muszkami.

Mariola Tryka

 

Copyright © 2012-2019 Zespół Placówek Oświatowych w Bobrownikach All rights reserved.
This site is using the Desk Mess Mirrored theme, v2.5, from BuyNowShop.com.