ŚWIETLICA

„Świetlica wita was, „
Tu szybko mija czas.
Radosny uśmiech dzieci,
Jak ptak ku słońcu leci.

Na twarzach uśmiech promienny,
Dla nas jest zawsze bezcenny.
Więc przyjdź do naszej świetlicy,
Najweselszej w okolicy!”

 

ŚWIETLICA CZYNNA JEST OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU

W GODZ. 7.00 – 15.20

Wychowawcy: mgr Anna Królik

mgr Joanna Szlachta

mgr Andrzej Kołodziej

mgr Dorota Chabora

 

Świetlica pełni funkcję opiekuńczo – wychowawczo – dydaktyczną.

 

 

Celem działalności naszej świetlicy jest przede wszystkim zapewnienie opieki uczniom przed zajęciami lekcyjnymi i po nich w bezpiecznym i miłym otoczeniu, stworzenie warunków do wypoczynku  i odrobienia prac domowych. Staramy się aby czas spędzony w świetlicy szkolnej także sprzyjał rozwijaniu zainteresowań dzieci oraz nadrabianiu zaległości w nauce.
Szczególną uwagę na zajęciach świetlicowych zwracamy na kształtowanie umiejętności współżycia i współdziałania w grupie rówieśniczej.
Dbamy o wdrożenie dzieci do przestrzegania przyjętych zasad zachowania się oraz reguł gier i zabaw, wyrabiana umiejętności nawiązywania kontaktów z kolegami, rozmawiania, słuchania, wyrażania swoich potrzeb i uczuć oraz dostrzegania ich u innych, a także ćwiczenia umiejętności rozwiązywania sytuacji konfliktowych, panowania nad emocjami.
Staramy się nauczyć dzieci zachowania się w sytuacjach trudnych (np. doznanie przykrości, przegrana), ponoszenia odpowiedzialności za indywidualne i wspólne wykonywanie zadań oraz wdrażamy do utrzymywania porządku w czasie zajęć i zabaw.

 

Świetlica nasza ma wypracowane imprezy, które odbywają się każdego roku:

– konkurs na najlepszego świetlika

– andrzejki

– mikołajki

– opłatek

– konkurs kolęd i pastorałek

– bal karnawałowy

– konkurs na najpiękniejszą palmę wielkanocną

– dzień dziecka

Przygotowujemy wspólne z dziećmi bardzo dużo gazetek tematycznych.

Dzienny rozkład zajęć

7.00 – 9.00

 • Gry i zabawy dowolne w kącikach
 • Czytanie czasopism / lektura własna
 • Rozrywki umysłowe
 • Nauka własna pod opieką nauczyciela

9.00 – 15.00

 • Przygotowywanie się do zajęć lekcyjnych pod kierunkiem nauczyciela świetlicy
 • Zajęcia programowe:
 • Rozmowy / pogadanki z dziećmi / zabawy integracyjne
 • Konkursy / quizy / gry dydaktyczne
 • Relaks przy muzyce / zabawy ruchowe
 • Zajęcia plastyczno – techniczne
 • Czytanie baśni, bajek, opowiadań, prasy dla dzieci
 • Spacery, zabawy na powietrzu

Anna Królik

 

Witamy Cię, Wiosenko!

 21 marca 2017r. uczniowie świetlicy zaprezentowali swoje talenty w przedstawieniu pt. „Witaj wiosno!”. Na występ zostali zaproszeni Nauczyciele oraz koledzy i koleżanki z klas I-III, klasy „0” i Przedszkola. Wszystkim dopisywał dobry humor i chęć wspólnej zabawy. Przedstawienie urozmaicone zostało wesołymi piosenkami, które wprowadziły publiczność w wiosenny nastrój.

Joanna Szlachta

Pyszne witaminki- robimy sałatkę owocową

W poniedziałek  20 lutego 2017 r.  było w naszej  świetlicy przesmacznie, a przede wszystkim zdrowo! Dzieci  na zajęciach własnoręcznie przygotowały pyszne, witaminowe sałatki. Dzieci przyniosły z domów różne świeże owoce. Były jabłka, gruszki, banany, śliwki, brzoskwinie, nektarynki, kiwi, pomarańcze, mandarynki, winogrona. Wszyscy mieli soczyste minki na widok tak smakowitych owoców i każdy ochoczo zabrał się do pracy. Dokładnie umyliśmy rączki, potem ubraliśmy fartuszki, w których wyglądaliśmy jak prawdziwe kuchciki, a następnie posegregowaliśmy umyte wcześniej przez panią owoce. Każdy dostał tackę, nożyk i tak przystąpiliśmy do krojenia. Dzieci samodzielnie kroiły i przyrządzały sałatkę owocową przestrzegając  zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem. Przyrządzanie sałatek dało dzieciom wiele satysfakcji  jednocześnie uświadamiając  jak ważną rolę odgrywają witaminy we właściwym funkcjonowaniu organizmu. Sałatki udały się, wyszły wspaniale!
A największą niespodzianką była bita śmietana,  która dodała jej uroku i smaku!

Joanna Szlachta

Bal karnawałowy w świetlicy szkolnej rok szkolny 2016/2017.

     14 stycznia 2017 r. w świetlicy szkolnej odbył się karnawałowy balik przebierańców. W zabawie brały udział dzieci uczęszczające do naszej świetlicy. Konkursy i zabawy ruchowe cieszyły się dużym powodzeniem. Dekoracja sali, różnorodność propozycji tańców, zabaw i utworów muzycznych sprawiła, że udało nam się stworzyć wspaniałą karnawałową atmosferę. Wszyscy świetnie się bawili w rytmie znanych przebojów. Słodki poczęstunek umilił dzieciom czas.

Joanna Szlachta

 

   

ADNDRZEJKI 2012

29 listopada tego roku uczniowie ze świetlicy szkolnej uczestniczyli w zabawie tanecznej, wróżbach i konkursach andrzejkowych. Wszyscy świetnie się bawili co widać na zdjęciach.

   

Andrzejki 2013

Podobnie jak zeszłego roku na świetlicy szkolnej odbyły się wróżby andrzejkowe , zabawa taneczna oraz  słodki poczęstunek  . Wszyscy wspaniale się bawili przy wróżbach i zabawie tanecznej .

Tuż przed świętami uczniowie ze świetlicy przygotowywali stroiki bożonarodzeniowe na stoły wigilijne.

Copyright © 2012-2019 Zespół Placówek Oświatowych w Bobrownikach All rights reserved.
This site is using the Desk Mess Mirrored theme, v2.5, from BuyNowShop.com.