PRZEDSZKOLE

0

           Rok szkolny 2016/2017

„Kwiaty wiosny”

Pod takim tytułem członkinie DKK przy Bibliotece w Dęblinie- filia w Masowie zaprezentowały przedszkolakom i uczniom ZPO  w Bobrownikach  program wokalno-poetycki własnego autorstwa. Panie śpiewały piosenki i recytowały wiersze tematycznie związane z wiosną. Wszystkim udzieliła się serdeczna atmosfera.

Witaj wiosno

Tradycyjnie cała społeczność szkolna powitała radośnie pierwszy dzień wiosny. Przedszkolaki wraz z rodzicami przygotowali na tę okazję kukły Marzanny. W wesołym pochodzie wraz z uczniami klas 0-III dzieci pożegnały zimę a potem uczestniczyły w konkursach wiosennych.

Babciu, dziadku , kocham Was

Pamiętając o przeszłości, budujemy przyszłość…                                                     W myśl tego stwierdzenia przedszkolaki przygotowały pod okiem wychowawczyni inscenizację z okazji Dnia Babci i Dziadka. Były tematyczne wiersze i  piosenki a potem babcie i dziadkowie sprawdzili się w zadaniach praktycznych. Babcie wykonywały ćwiczenia sportowe , odgadywały „ Czyj to głos” oraz „ Co to za ubranko?”. Dziadkowie rozpoznawali potrawy po smaku oraz zabawki dzieci po dotyku. Wszyscy wyśmienicie się bawili a całości dopełnił słodki poczęstunek od rodziców przedszkolaków.

W karnawale są wspaniałe bale

Tuż przed feriami zimowymi w ZPO w Bobrownikach zorganizowano dla dzieci zabawę karnawałową. Chętne dzieci przyszły w pomysłowych przebraniach. Wszyscy bawili się wyśmienicie w rytm muzyki i przy współudziale animatorów zabawy. Potem dzieci miały przygotowany przez rodziców poczęstunek.

Jasełka, jasełka, zielona jodełka…

Tradycją naszego przedszkola są coroczne spotkania wigilijne dzieci, rodziców i pracowników naszej placówki. Głównym punktem uroczystości są wystawiane przez dzieci jasełka ku czci narodzonemu Jezusowi. Tak było i w tym roku. Przepiękne stroje przygotowane przez rodziców dopełniły  świetności tej uroczystości. Potem było łamanie się opłatkiem,  częstowanie potrawami wigilijnymi i wręczenie prezentów.

Chcę mieć zdrowe ząbki

Kolejny raz przedszkolaki przystąpiły do edycji Akademii Aquafresh . Dzieci uczestniczyły w zajęciach nt. zasad zachowania czystości i higieny jamy ustnej, obejrzały szereg bajek o ząbkach oraz miały przeprowadzone ćwiczenia praktyczne w łazience, gdzie poznały prawidłowe etapy mycia ząbków.

Mikołaju, Mikołaju…

Witamy z radością tego gościa co roku. Teraz też przybył do przedszkolaków i przyniósł prezenty. Wszyscy się ucieszyli i zaprosili gościa za rok.

Misiu, misiu, kocham Cię

25 listopada dzieci uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Było wylizywanie miodku na czas, ciągnięcie garnka z miodkiem, odgadywanie zagadek o misiach i obowiązkowe przytulanie misia.

Andrzejkowo ….wesoło…

Kolejny raz zorganizowano w szkole zabawy andrzejkowe. Przedszkolaki też uczestniczyły w zabawie oraz we wróżbach. Był lany wosk, losowanie wróżby przyszłego zawodu oraz serduszkowego przyjaciela. Dzień ten połączony był z obchodzeniem Dnia Tańca , dziewczynki tańczyły łabędzi taniec do muzyki P. Czajkowskiego. Chętne przedszkolaki tego dnia miały „szalone fryzury” zgodnie z ogłoszonym konkursem szkolnym.

Zdrowo jemy

W ramach programu „ Szkoła promująca zdrowie” w naszej placówce organizowanych jest szereg przedsięwzięć. Przedszkolaki zapoznały się z pracą kucharek oraz wykonywały smaczne zdrowe kanapki.

Jesienne spotkanie integracyjne

Tradycyjnie w Dzień Chłopaka tj. 30 września zorganizowane zostało pieczenie kiełbasek na grillu. Rodzice razem z dziećmi wesoło spędzili czas na zabawie i degustacji potraw z grilla. Chłopcy otrzymali prezenty a dziewczynki batoniki.

Bezpiecznie w drodze do przedszkola

W pierwszych dniach roku szkolnego niezbędne jest spotkanie z policjantami celem zapoznania dzieci z zasadami poruszania się w ruchu drogowym. W tym roku z przedszkolakami spotkało się dwóch funkcjonariuszy z KPP  w Rykach. Poruszone były tematy min. dotyczące przechodzenia  przez jezdnię oraz bezpiecznej jazdy w aucie.

 Rok szkolny 2015/2016

          Wiosenne spotkanie z poezją i piosenką

Tuż przed świętem książki przedszkolaki spotkały się z członkiniami Dyskusyjnego Klubu Książki  działającego przy Bibliotece Publicznej w Dęblinie- filia Masów.  Panie zaprezentowały dzieciom wiersze i piosenki o wiośnie. Dzieci przyjęły występ gości z radością i entuzjazmem.

 

          W poszukiwaniu wiosny

W środę 23.03.2016 r. zorganizowany został Pierwszy Dzień Wiosny. Z tej okazji  przedszkolaki i uczniowie z klas początkowych brali udział w projekcie „Ekologiczna Marzanna”. Dzieci robiły kukły Marzanny z surowców wtórnych, a następnie „rozbierały” je na części, dzieląc materiały do wskazanych pudełek.

 

 

 

          Wielkanocne zwyczaje

Jak co roku dzieci i rodzice zebrali się  przy wielkanocnym stole, by tradycyjnie podzielić się jajkiem , życząc sobie wzajemnie dużo zdrowia i szczęścia .

 

 

 

          W poszukiwaniu wiosny…

10.03.2016 r. przedszkolaki z uczniami klas 0-III obejrzały  przedstawienie teatralne „Zajączkowe niespodzianki” zaprezentowane przez aktorów Warszawskiego Teatru Edukacyjnego.  Dzieci miały możliwość uczestniczenia w wycieczce krajoznawczej, bo przedstawienie miało miejsce w Nałęczowskim Ośrodku Kultury.  Wszystkim dopisywał dobry humor  i podekscytowani wracali do przedszkola.

 

 

        Stoi na stacji lokomotywa

Wiersze Brzechwy i Tuwima towarzyszą nam od najmłodszych lat. Dzieci miały okazję zapoznać się z nimi podczas oglądania przedstawienia w kinie „ Renesans” przygotowanego przez aktorów Teatru Lektur z Kielc. Było duo śmiechu i radości.

 

 

         Karnawałowy zawrót głowy

W sobotę 30.01.2016r. dzieci wzięły udział w zabawie karnawałowej . Moc atrakcji i humoru wniosły animatorki z grupy „Omega” z Puław. Dzieciom dopisywał humor i z uśmiechem wracały do domu.

 

 

        Babciu, Dziadku, żyj sto lat

22 stycznia przedszkolaki przygotowały pod okiem wychowawczyni wspaniałą inscenizację dla zaproszonych babć i dziadków. Były piosenki, wiersze i wspólne zabawy. Dzieci wręczyły prezenty swoim bliskim a potem był słodki poczęstunek.

 

 

            Jasełka, jasełka

Przedszkolaki razem z uczniami klas 0-I przedstawili inscenizację dla zaproszonych gości o narodzeniu Jezusa. Były wiesze i kolędy śpiewane przez dzieci  wspomagane przez chór szkolny.

Życzymy wszystkim Szczęśliwego Nowego Roku

 

 

             Mikołaju, Mikołaju…

To osoba na którą dzieci czekają z niecierpliwością. Mikołaj w tym roku też przyniósł dzieciom prezenty. Dzieci podziękowały i zaprosiły za rok tego gościa.

 

 

          Chcę mieć zdrowe ząbki

Przedszkole Samorządowe w Bobrownikach kolejny  raz wzięli udział w konkursach zorganizowanych przez Akademię Aquafresh. Poznali przygody Pastusiów, myli ząbki i kolorowali obrazki , zdobywając tym sposobem odznaki przyjaciół Pastusiów.

 

 

              Andrzejkowe wróżby

Jak co roku przedszkolaki uczestniczyły w  zabawach andrzejkowych. Były wróżby, tańce i słodki poczęstunek.

             

 

             Święto pluszowego misia

Każde dziecko ma swoją przytulankę – pluszowego misia. Dziś jest misiowe święto, które zostało zapoczątkowane w USA. Z okazji święta dzieci uczestniczyły w wielu konkursach oraz zabawach wspólnie z klasami 0-III.

 

 

             Jestem sobie przedszkolaczek…

Po dwóch miesiącach uczęszczania do przedszkola dzieci uroczyście przyrzekły stosować się do zasad regulaminu przedszkola . Rodzice też złożyli przyrzeczenie wspierania swoich dzieci w rozwoju i wychowaniu. Pan dyrektor pasował kwiatkiem każdego wychowanka , wychowawczyni wręczyła dyplomy a rodzice prezenty.

                   

 

                      Święto pieczonego ziemniaka

Koniec września to doskonały  termin na spotkanie integracyjne z okazji święta pieczonego ziemniaka i Dnia Chłopaka. Rodzice przygotowali grillowe przysmaki i prezenty dla dzieci. Była miła atmosfera a dzieci bawiły się doskonale.

 

 

 

                                               ROK SZKOLNY 2014/2015

 

                  WIELKANOC TUŻ, TUŻ…

W pięknie udekorowanej sali, przy bogato zastawionym stole spotkali się rodzice, dzieci , wychowawczyni i dyrektor szkoły celem uczestniczenia w Śniadaniu Wielkanocnym. Tradycyjnie podzielono się jajkiem, potem był barszczyk, ciasto i czekoladowe słodkości. WSZYSTKIEGO DOBREGO NA WIELKANOC OD PRZEDSZKOLAKÓW.

 

 

 

 

 

   TRADYCYJNIE…

W oczekiwaniu na radosne Święta Wielkanocne dzieci razem z rodzicami  i pod czujnym okiem pań z KGW w Bobrownikach wykonywały kolorowe palmy. Okazało się , że rodzice mają ukryte talenty plastyczne i przy udziale dzieci potrafią  wyczarować piękne ozdoby . Dziękujemy paniom W.Trajer i U.Jurkiewicz za cenne wskazówki.

 

 

 

 

 

 

      WITAJ WIOSNO, ŻEGNAJ ZIMO..

Zgodnie z corocznym zwyczajem przedszkolaki powitały radośnie nadchodzącą wiosnę. Niosąc wielokolorowe kukły Marzanny z materiałów przeznaczonych do recyklingu, przemaszerowały wokół budynku szkoły. W klasie każdy przedszkolak „ rozłożył na części” swoją Marzannę i posegregował materiały do odpowiednich pudełek. To był jeden z momentów , w którym przygotowywano małe dzieci do aktywnego uczestnictwa w ochronie przyrody.

 

 

 

 

 

 

                     Zabawa karnawałowa- bal przebierańców

Jak co roku przedszkolaki uczestniczyły w balu karnawałowym. Nie zabrakło księżniczek, biedronek, rycerzy i superbohaterów.  Wszyscy bawili się miło przy dźwiękach muzyki rozrywkowej a w przerwie był przygotowany przez rodziców poczęstunek.

 

 

 

 

 

 

 

                             POWRÓĆMY JAK ZA DAWNYCH LAT

Szerokie grono babć i dziadków zawitało do  przedszkola na zaproszenie swoich wnuków z okazji Święta Babci i Dziadka. Przedszkolaki przedstawiły bogaty program artystyczny. Były min. wiersze, piosenki, zabawy ruchowe z babciami („Kółko graniaste”) i dziadkami („Jedzie pociąg”) oraz taniec dziewczynek do muzyki P. Czajkowskiego „ Jezioro łabędzie”.  Zorganizowana była wystawa sprzętów użytkowych z dawnych lat celem wspomnień. Po występach i zabawach wszyscy zasiedli do słodkiego poczęstunku.

 

 

 

 

 

Wśród nocnej ciszy…

To bardzo przejmujące wydarzenie w życiu każdego przedszkolaka. Móc wystąpić w jasełkach bożonarodzeniowych. W Przedszkolu Samorządowym w Bobrownikach były takie jasełka a w nich wystąpiły aniołki, pasterze, królowie , matka Jezusa i gwiazdeczka. W gronie zaproszonych gości nie mogło zabraknąć pań z Koła Gospodyń Wiejskich, które wtórowały dzieciom przy kolędach a także wykonały własne kolędy. Wspólna wieczerza dzieci z rodzicami i gośćmi była ukoronowaniem tego niezwykłego dnia.

WSZYSTKIEGO DOBREGO NA NOWY 2015 ROK.

 

                  Mikołaj święty daje prezenty

Każde dziecko czeka na ten szczególny dzień. Mikołaj ze śnieżynkami i w tym roku zawitał do przedszkola. Okazało się, że tego dnia wszystkie dzieci są grzeczne i w nagrodę otrzymały paczki ze słodyczami. Dziękujemy i zapraszamy Mikołaja za rok.

 

 

IMG_5785

IMG_5764 IMG_5746IMG_5736

 

 

                 Andrzeju, Andrzeju, Ty nasz czarodzieju…

 

Tradycyjnym zwyczajem przedszkolaki brały udział w zabawach i wróżbach andrzejkowych. Była wróżba z butów, losowanie z kapelusza nazwy przyszłego zawodu, lanie wosku i zabawa taneczna. Nie zabrakło oczywiście słodkiego poczęstunku…

 

DSC01473

 

 

DSC01505

               

 

„ ŻYJ KOLOROWO- JEDZ ZDROWO”

Od najmłodszych lat należy wpajać dzieciom zasady zdrowego odżywiania. Postępując zgodnie z tą ideą, zrealizowano  projekt  „ Jabłko” w Przedszkolu Samorządowym , skorelowany z Programem „ Szkoła promująca zdrowie”, prowadzonym w ZPO w Bobrownikach.. Dzieci poznawały rodzaje jabłek, oglądały ich strukturę przez lupę, obejrzały historyjkę obrazkową „ Od kwiatuszka do jabłuszka” oraz robiły jabłkowe stempelki. Spotkały się podczas spaceru z panią biolog, która przedstawiła im strukturę drzewa oraz budowę owocu . Przedszkolaki miały też wizytę pani kucharki, która opowiedziała im o potrawach przyrządzanych z dodatkiem jabłek oraz przyniosła do popróbowania dżemu jabłkowego i jabłek kandyzowanych.  Kolejnym punktem projektu było spotkanie z panią dietetyk, która przedstawiła prezentację multimedialną o wartościach odżywczych owoców. Dzieci podziękowały wszystkim za współpracę przy realizacji projektu, wręczając dyplomy i jabłuszkowe jeżyki

.Zdjęcie-0005     DSC01431

DSC01441

 

 

Chcemy żyć zdrowo..

W tym roku szkolnym priorytetem w przedszkolu stało się zdrowie jego podopiecznych. W tym też kierunku prowadzonych jest wiele zajęć. Dzieci zapoznały się ze sposobem kiszenia kapusty, przygotowywały sałatkę jarzynową, rozwiązywały zagadki o warzywach i owocach, malowały obrazki z warzywami. Podczas zajęć dowiedziały się o wartości odżywczej owoców i warzyw oraz o ich pozytywnym wpływie na zdrowie człowieka.

 

DSC01360    DSC01364  DSC01372               DSC01359

DSC01354    DSC01356

 

PROGRAM AKADEMII AQUAFRESH W PRZEDSZKOLU SAMORZĄDOWYM W BOBROWNIKACH

 

Już drugi rok z kolei w przedszkolu przeprowadzone zostały zajęcia w ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacji Zdrowotnej dla przedszkolaków. Celem zorganizowanych zajęć było zwrócenie uwagi najmłodszych na konieczność dbania o higienę jamy ustnej. Dzieci wysłuchały opowiadań o Pastusiach, obejrzały filmy edukacyjne np. „ Światowa podróż doktora Ząbka” i  „Wyprawa Zuzi po śnieżnobiały uśmiech” oraz uczestniczyły w wielu praktycznych doświadczeniach. Sprawdzianem gotowości do zakończenia tegorocznej edycji programu był udział w biciu rekordu Guinnessa w kategorii- największa liczba dzieci myjących zęby w tym samym czasie w dniu 30.09.2014 roku o godz. 12.00. Rekord został pobity liczbą 257 500 dzieci.

BRAWO PRZEDSZKOLAKI.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA                      OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Chcemy być bezpieczni.

Jak  co roku w przedszkolu zorganizowano spotkanie dzieci z funkcjonariuszami KPP w Rykach nt. „Bezpieczeństwo podczas drogi do przedszkola”. Przedszkolakom zostały przypomniane zasady poruszania się po drogach oraz bezpiecznej jazdy autem. Dzieci zaznajomiły się z rolą sygnalizatora świetlnego, poznały elementy munduru policjanta oraz wyposażenie radiowozu policyjnego.

Zdjęcie-0009              Zdjęcie-0008

ROK SZKOLNY 2013/2014

 

Jedziemy na wycieczkę, bierzemy humor w teczkę…

11 czerwca grupa przedszkolna wyruszyła wraz z rodzicami na wycieczkę do Lublina. Było zwiedzanie Muzeum Wsi Lubelskiej, oglądanie spektaklu „ Tymoteusz i Psiuńcio” w Teatrze Lalki i Aktora im. Andersena oraz wesołe zabawy w Magic Parku. Z przemiłymi wrażeniami  uczestnicy wycieczki wrócili do domu.

DSC00371  DSC00413  DSC00432

 

Wesoły Dzień- Dzień Dziecka

Tego dnia przedszkolaki z rodzicami wyruszyły do Niebrzegowa na przygotowaną zabawę. Był o granie w piłkę, badminton oraz pieczenie kiełbasek na ruszcie nad ogniskiem. Zabawa była świetna, że aż żal było wracać do domu…

DSC05869  DSC05893

DSC05936  DSC05944

 

Najpiękniejsze Święto- Święto Rodziny

W tym dniu uroczystym zaczęliśmy nietypowo. Były konkursy, przeciąganie liny, bieg z piłeczką, taniec hula-hop oraz wyścig  na piłkach. Potem dzieci złożyły rodzicom życzenia  i wszyscy zasiedli do wspaniałego poczęstunku.

DSC00192  DSC00196  DSC00198

DSC00200  DSC00202

 

Już Wielkanoc…

Wiele jest świąt w naszym kalendarzu. Wśród nich ważne miejsce zajmuje Wielkanoc i trudno takiego święta nie obchodzić w przedszkolu.  U nas było podzielenie się jajkiem, gorący pyszny barszczyk i smaczne babeczki. Dziękujemy rodzicom za przygotowanie przedszkolnego śniadania wielkanocnego.

 

DSC05444  DSC05445

 

Wiosna tuż tuż..

Pierwszy dzień wiosny , na który wszyscy z utęsknieniem czekaliśmy, powitał nas w przepiękny sposób. Blaskiem promieni zawitał do Zespołu Placówek Oświatowych w Bobrownikach i wywołał wielkie poruszenie. Słoneczko wprawiło wszystkich w doskonały humor i dodało energii wszystkim uczniom. Uczniowie klas 0- III oraz przedszkolaki przeszli w barwnym pochodzie z Marzanną, natomiast uczniowie klas IV-VI i gimnazjum wzięli udział w uroczystości pt. „Ochrona klimatu”. By pokazać jak ważna jest ochrona klimatu każda klasa wykonała plakat i transparenty z hasłami. Poza tym były konkursy wiedzy ekologicznej, konkurencje sprawnościowe oraz oglądanie filmu „Żyj ekologicznie”.

Zdjŕcie-0004g  Zdjŕcie-0006g

 

 

Babciu i dziadku kochamy Was!

W Przedszkolu Samorządowym w Bobrownikach co roku jest taki dzień, kiedy wnukowie i wnuczki wręczają prezenty swoim ukochanym dziadkom i babciom. Tak było i tym razem..Po krótkiej części artystycznej zaproszono gości na poczęstunek a potem do wspólnej zabawy. Była zabawa w zaprzęgi dla dziadka i wnuka, zwijanie kłębka włóczki dla babci i wnuczki oraz zabawa w śnieżki z papieru. Na koniec dziadkowie ułożyli na podłodze z kulek papierowe serce. 100 lat dla wszystkich babć i dziadków.

Małgorzata Pisarek- wychowawczyni przedszkola

 

Foto 110  Foto 113  Foto 114

Foto 144  Foto 149  Foto 157

Foto 163

 

W karnawale same bale…

Tuż przed feriami zimowymi w Zespole Placówek Oświatowych w Bobrownikach uczniowie bawili się na zabawie karnawałowej. Przedszkolaki i uczniowie klas młodszych brali udział w balu przebierańców. Były księżniczki, rycerze, bohaterowie bajek i różne zwierzątka. Stroje zostały nagrodzone oklaskami i słodyczami.

Obraz 009  Obraz 026

Obraz 040  Obraz 046

 

 

Hej kolęda, kolęda.

Przepiękne przedstawienie, śpiewanie kolęd, cudowne przebrania, w oczach rzewne łzy..to wszystko podczas uroczystej wigilii w grupie przedszkolnej. Rodzicom i dzieciom wszystkiego dobrego na święta i Nowy 2014 Rok.

    

  

Mikołaju, Mikołaju, co Ty robisz w naszym kraju..

Jak co roku do naszego przedszkola zawitał zawsze mile oczekiwany gość. Przyniósł prezenty a każdy przedszkolak był przejęty. A teraz poczekamy rok na następną taką wizytę..

 

     
 My maluchy przyrzekamy…

Jest w tradycji przedszkola wielkie wydarzenie – to maluchów marzeń spełnienie. Uroczyste pasowanie, dzieci i rodziców ślubowanie. By przyjacielem wszystkich być i w zgodzie z kodeksem przedszkolaka żyć.

    

  

Nasi recytatorzy 

W październiku Zuzia T. i  Maciek M. reprezentowali nasze przedszkole na XIII Przedszkolnym Konkursie Recytatorskim, poświęconym twórczości Tuwima. Nasi przedszkolacy wypadli wspaniale. BRAWO dzieciaki.

    

 

 

Sto lat, sto lat..

Urodziny w przedszkolu są ważnym momentem w życiu dziecka. W tym roku pierwsza takie przeżycia miała, teraz już 3-latka, Kinga P. Zdrowia i pomyślności Kindze życzą wszystkie przedszkolaki.

    

 

Zawsze bezpieczni

Początek roku szkolnego, nowe wyzwania, nowe przepisy i zasady..o, właśnie niektóre zasady przypomnieli nam funkcjonariusze KPP w Rykach. Teraz już wiemy jak zachować się na drodze, do czego potrzebny jest fotelik w aucie oraz jakie są numery alarmowe.

Dziękujemy Pani i Panu Policjantom.

  

ROK SZKOLNY 2012/2013

To już jest koniec-witajcie wakacje.
Jak co roku żegnamy przedszkole na wakacje. Starszaki odchodzą już do zerówki i otrzymują dyplomy i prezenty, przygotowane przez rodziców. Średniaki wrócą do przedszkola we wrześniu ale dziś otrzymują też dyplomy i słodycze. Jeszcze tylko pamiątkowe zdjęcia i do zobaczenia.
Miłych i bezpiecznych wakacji.

    

ŚLADAMI DINOZAURÓW

W dniu 11.06.2013r. przedszkolaki wraz z rodzicami wyruszyły na wycieczkę autokarową do Bałtowa do Parku Dinozaurów. Pod opieką przewodnika obejrzały różnej wielkości modele dinozaurów, zwiedziły „prehistoryczne” oceanarium oraz bawiły się na placu zabaw.

  

  

A teraz coś dla naszych milusińskich..
Tego roku dzień dziecka w przedszkolu przedstawił się dość nietypowo. Mianowicie rodzice zgotowali dzieciom niespodziankę i wystawili im bajkę „ Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”. Zabawa była wspaniała, dzieci były zauroczone a rodzice spisali się na szóstkę z aktorstwa. BRAWO!

    

12 3 4 5

 

 

Mamo, tato, kocham Was.

To bardzo ważne wydarzenie w życiu całej rodziny i przedszkola.  Wiersze, piosenki, ciasteczka, herbatka, drobne upominki- to wszystko dla Was kochani rodzice.

  

Spotkanie  przy wielkanocnym stole

Tuż przed Wielkanocą w przedszkolu  miało miejsce uroczyste śniadanie wielkanocne. Było dzielenie się jajkiem, smaczny biały barszczyk, słodziutkie ciasta i  konkurs wiedzy o Wielkanocy. Dzieci z rodzicami wykonały kolorowe jajeczka na bazie styropianu i cekinów Wszyscy otrzymali pamiątkowe kartki świąteczne i gazetki o zwyczajach wielkanocnych.

   

   

 

Spotkanie z polarnikiem

W dniu 19.3.2213r. przedszkolaków odwiedził niezwykły gość- pan Wiesław Sienkiewicz, uczestnik wypraw na Antarktydę i Spitsbergen. Opowiadał dzieciom ciekawe historie, pokazał szereg zdjęć a potem wykonano pamiątkowe zdjęcia. Mówią, że podróże kształcą, ale opowiadanie o nich też…

    

 

KARNAWAŁOWY BAL PRZEBIERAŃCÓW
Jak co roku w Przedszkolu w Bobrownikach dzieci bawiły się na balu przebierańców. Wróżki, królewny, motylki , batmani i leśne zwierzątka bawiły się wspaniale z rodzicami i wychowawczynią. Były konkursy, wspólne pląsy, taniec przy najnowszych przebojach oraz słodki poczęstunek. Wszystkim dopisywał dobry humor, że żal było kończyć zabawę. Cóż, spotkamy się za rok….

  

  

 

KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY
Nasze przedszkole bierze udział w kolejnej edycji programu „ Kubusiowi przyjaciele natury”. Jednym z zadań programu była akcja dokarmiania ptaków zimą . W związku z tym rodzice przedszkolaków wykonali karmniki według własnego pomysłu. Oczywiście pomagały im dzieci…

    

  

 

 

BABCIU, DZIADKU, ŻYJ STO LAT!
Jak co roku w Przedszkolu Samorządowym w Bobrownikach miała miejsce niezwykła uroczystość z udziałem babć i dziadków przedszkolaków. Dzieci zaprezentowały część artystyczną, były wiersze, piosenki, gimnastyka, także w wykonaniu babć i dziadków a potem był słodki poczęstunek. Goście otrzymali prezenty od dzieci z pamiątkowym zdjęciem wnuka lub wnuczki.

  

  

 

Bóg się rodzi…
Jak co roku w Przedszkolu Samorządowym w Bobrownikach dzieci waz z panią wychowawczynią przygotowały dla swoich rodziców i zaproszonych gości inscenizację o narodzinach Chrystusa. Były wiersze, kolędy, łamanie się opłatkiem i wigilijne potrawy. Dodatkowym punktem uroczystości była wizyta Mikołaja , który podarował dzieciom paczki.

  

  


CZY TO JUTRO, CZY TO DZIŚ WSZYSTKIM JEST POTRZEBNY MIŚ

26 listopada tradycyjnie przedszkolaki wspólnie z uczniami klas 0-III obchodziły święto pluszowego misia. Dzieci wykonały portret misia różnymi technikami-kredkami, farbami plakatowymi, wyklejanką papierem kolorowym, wyklejanką bibułą oraz malowaniem plasteliną. Brały udział w misiowych konkursach jak wylizywanie miodku z talerzyka czy przyciąganie garnka z miodkiem na czas. W tym dniu w klasach królowały wystawki maskotek- misiów i książek o misiach.

    

    

    

    

 

 

 

Wizyta  policjantów w przedszkolu

 

W dniu 23.10.2012 r. przedszkolaków  odwiedzili  funkcjonariusze KPP w Rykach i przeprowadzili pogadankę  na temat  bezpieczeństwa ruchu drogowego.  Dzieci zostały zapoznane z zasadami  prawidłowego przechodzenia przez jezdnię  oraz  elementami  wyposażenia samochodu policyjnego.  Niektóre z dzieci  zadeklarowały  chęć  bycia policjantem w przyszłości.

 

 

  

 

 

 

Hej kolęda, kolęda.

Jak co roku żegnamy przedszkole na wakacje. Starszaki odchodzą już do zerówki i otrzymują dyplomy i prezenty, przygotowane przez rodziców. Średniaki wrócą do przedszkola we wrześniu ale dziś otrzymują też dyplomy i słodycze. Jeszcze tylko pamiątkowe zdjęcia i do zobaczenia.

Dodaj komentarz

Copyright © 2012-2019 Zespół Placówek Oświatowych w Bobrownikach All rights reserved.
This site is using the Desk Mess Mirrored theme, v2.5, from BuyNowShop.com.