WOLONTARIAT

,,Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy”

15 stycznia po raz 25 zagrała WOŚP. Zbierano dla podopiecznych szpitali dziecięcych i dla seniorów. Nasi wolontariusze brali udział w tej akcji. Zbieraliśmy w szkole i pod kościołem. Uzbieraliśmy w sumie 2200zł. Dziękujemy wszystkim za okazane serce i hojne datki.

,,Góra Grosza”

W grudniu włączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji zbiórki groszy na rzecz Dzieci z Domów Dziecka. Uzbieraliśmy 187,90zł. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli naszą akcję.

,,Sprzątamy groby żołnierzy”

Wolontariusze tuż przed Wszystkimi Świętymi porządkowali groby poległych żołnierzy oraz pomniki pamięci.

,, Światowy Dzień Zwierząt”

W ramach ,,Światowego Dnia Zwierząt” w październiku zbieraliśmy żywność dla schroniska w Puławach. Udało nam się zebrać zarówno żywność jak i koce oraz zabawki. Uczniowie odwiedzili podopiecznych schroniska.                                           Dziękujemy wszystkim darczyńcom.

,,Cała  Polska czyta dzieciom.”

Wolontariuszki podczas wizyt na świetlicy szkolnej czytają wiersze, opowiadania, bajki najmłodszym świetliczakom.

Pogotowie koleżeńskie

Uczennice z klasy 2 gimnazjum w ramach pomocy koleżeńskiej pomagają uczniom w odrabianiu pracy domowej, tłumaczeniu zadań.

Szkolne Koło Wolontariatu w ZPO w Bobrownikach działa od 2008 roku. Uczniowie uczestniczą w różnego rodzaju akcjach i zadaniach.                                                    W roku 2016/2017 do SKW należy 12 uczniów z klasy 1 i 2 gimnazjum.

Copyright © 2012-2019 Zespół Placówek Oświatowych w Bobrownikach All rights reserved.
This site is using the Desk Mess Mirrored theme, v2.5, from BuyNowShop.com.